Utku Çelik Ağabeyi Erdal Çelik’in Yolunda

Başarılı yorumcu Erdal Çelik’in kardeşi Utku Çelik TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu.

Beş kardeşinin de müzik ve sanatla ilgilendiğini söyleyen Utku Çelik, ağabeyi Erdal Çelik’in yolunda ilerleyerek kaliteli müzik yapmaya çalıştığını ve müziğin daha çok mutfağında kalmak istediğini istediğini söyledi.

Utku Çelik Ağabeyi Erdal Çelik’in Yolunda

Yirmi yıldır sahne alan Utku Çelik, Gazi Üniversitesi Müzik bölümünden mezun olduktan sonra TRT ‘nin düzenlediği Altın Anten müzik yarışmasında birinci olduğunu, Çeşme Uluslararası müzik festivalinde ikinci olduğunu söyledi. Eurovision Türkiye elemeleri dahil olmak üzere pek çok müzik yarışmasına solist olarak katılan Utku Çelik, kendi söz ve bestelerinin ağırlıkta olduğu “Rüyalara Dal” adlı albümünü 2016 yazında müzik marketlere sunduğunu söyledi.

Utku Çelik Ağabeyi Erdal Çelik’in Yolunda

Bu albümünde on iki şarkıya yer verdiğini söyleyen Utku Çelik, albümde yer alan sekiz şarkının söz ve müziğinin kendisine ait olduğunu söyledi. Yakında yayınlanacak ağabeyi Erdal Çeliğin de albümünde bir şarkısının yer alma ihtimalinin olduğunu söyleyen Utku Çelik, ilk albüm yapma girişiminin 1999 yılında ortaya çıktığını ama yaşanan depremden dolayı anlaşma imzaladığı müzik şirketi ile albüm yapamadığını söyledi.

Utku Çelik Ağabeyi Erdal Çelik’in Yolunda

Utku Çelik, Michael Kuyucu’nun programında verdiği akustik radyo konserinde  “Sensiz Olmaz” – “ Bağdat” – “Bağlar”  - “ Gemiler”  - “Medcezir” gibi 90ların klasiklerinin yanı sıra “Sessiz Gemi” –“Pervane” ve Cem Karaca klasiklerinden “Bu Son Olsun- Resimdeki Gözyaşları” gibi şarkıları seslendirdi. Utku Çeliğe orkestrada Sühan Söğüt (Perküsyon) – Ayhan Odabaş (Gitar) ve ağabeyi Mete Çelik (Çift klavye) eşlik etti.

 

Utku Çelik Ağabeyi Erdal Çelik’in Yolunda

30.10.2016
FACEBOOK
İNSTAGRAM