Utku Çelik – Rüyalara Dal (Süper Müzik – 2016)

Utku Çelik – Rüyalara Dal (Süper Müzik – 2016)

Erdal Çelik'in kardeşi Utku Çelik aynı ağabeyi gibi kaliteli sesi ile şarkılarını seslendirmiş bu ilk albümünde. Ses rengi olarak Erdal Çelik'in sesini andıran yorumu ile bir ara ağabeyini dinlediğimi sandım. On iki şarkının yer aldığı albümde en güzel şarkı albümün aynı zamanda açılış şarkısı olan "Ne Oldu İnsan". Çok kaliteli ve iyi bir şarkı olmuş.  Albümün düzenlemeleri yine aynı sülaleden Mete Aydın Çelik'e ait. Temiz akustik düzenlemelerden oluşmuş bir albüm.  Albümde İlhan Şeşen'e ait "Bağlar" adlı şarkı dışında kalan tüm şarkılar Çelik ailesine ait. 

Utku Çelik çok güzel ve naif şarkı söylüyor, vokal rengi kaliteli bir tını yaratmış.  Albümde yer alan şarkılar Çelik ailesine ait. Özellikle romantik şarkılar çok başarılı,  "Duyan Olmaz" bunlardan biri.  Albümün en sağlam şarkısı bence "Hoşça kal" olmuş.  Yorumcunun kendi yazdığı sözler ve müziklerden oluşmuş bir şarkı.  Bu şarkıyı dinlerken günümüz pop müziğinin ne kadar dejenere olduğunu bir kez daha anlıyorsunuz. Pop Balat ve yer yer rock kokan bir düzenlemeye sahip bir şarkı. Benzer sözleri albümün bir diğer romantik şarkısı "Kim Olacak" için de söyleyebilirim. Latin kokulu "Rüyalara Dal" da dikkat çekiyor. Albümün en kaliteli şarkısı "Unutulmuş Şarkı" , bossanova düzenlemesi ile , "Seninleyim" ise rock ver brass soundu ile dikkatleri çekiyor. Kısaca albümün müzikalitesi çok sağlam. 
Utku Çelik'in bu ilk albümü tüketim kültürüne hitap eden bir albüm değil. Yani öyle ilk anda dikkat çekecek vouııuu dedirtecek bir şarkı yok. Dinlerken başta sonra dinlenecek bir albüm. Bir sound bütünlüğü ve bir kalite var albümde.  Bütün bu yazdıklarım tabii ki ticari bir handikap, bir de PR sıkıntısı eklenince buna, albüm adını fazla duyuramıyor. Türkiye'de kendisine yer bulamıyor bu tarz kaliteli albümler maalesef. Ama siz , "ben kaliteli soft iyi bir şeyler dinlemek, bana arkadaş  olacak bir albüm dinlemek istiyorum" diyenlerdenseniz o zaman bu albümü dinlemenizi tavsiye ederim.
Albümde Yer Alan Şarkılar:
1. Ne Oldu İnsan
2. Bizi De Gör
3. Duyan Olmaz
4. Hoşça Kal
5. Yok Bir Haber
6. Kim Olacak
7. Rüyalara Dal
8. Kısalır Yollar Seninle
9. Bağlar
10. Unutulmuş Şarkı
11. Seninleyim
12. Ne Diyon Sen
25.11.2016
FACEBOOK
İNSTAGRAM