Emel Sayın – El Bebek Gül Bebek ( Yaşar Plak – 1993)

 Emel Sayın – El Bebek Gül Bebek ( Yaşar Plak – 1993)

Türk Sanat musikisinin son altın yıllarını yaşadığı seksenler ve doksanların ilk yarısına ait bir albüm. Emel Sayın özellikle seksenlerde ve doksanlarda çok kaliteli albümlere imza attı. “El Bebek Gül Bebek” te bunlardan biri.  


Usta müzik yönetmeni Selçuk Tekay tarafından hazırlanan bu albüm bir dönem epey popüler olan yine Selçuk Tekay bestesi “El Bebek Gül Bebek” ile açılıyor.  On bir şarkının yer aldığı albümün en önemli özelliği Emel Sayın’ın bu albümde o dönem hit olan pop şarkılarından “Med Cezir”- Kavak Yelleri” ni de seslendirmesi olmuş. Bu iki pop klasiği doksanlara damgasını vuran şarkılar olarak tarihe adını yazdıran şarkılardır. Selçuk Tekay’ın düzenlemesi ve Emel Sayın’ın yorumu çok samimi bir hava yaratmış. 

On bir şarkının yer aldığı albümün en büyük hiti ise sözleri Ahmet Selçuk İlkan’a müziği ise Selçuk Tekay’ ait “Hatırlarmısın” adlı şarkı. Bu şarkı gerçek bir klasiktir. 

Türk sanat müziğinin çok sesli dönemine ve aynı zamanda son popüler dönemine ait bir albüm olan “El Bebek Gül Bebek” bu müzik türünün popüler soundlarla harmanlanışının çok güzel bir örneği.  Türk sanat müziğine meraklıların , Emel Sayın’ın duygusal ve buğulu yorumunu özleyenlerin veya onunla tanışmamış olan gençlerin mutlaka dinlemesi gereken bir albüm. Albüm hem dijital müzik platformlarında yer alıyor hem de fiziki olarak CD olarak tekrar yayınlandı.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. El bebek Gül bebek 

2. Çok Geç 

3. Vay Vay 

4. Gül Koklar Mıyım 

5. Yemen Türküsü - Sen Dünyalar Güzeli 

6. Med Cezir 

7. Aşka Davet 

8. Hatırlar mısın ?

9. Senin Hakkında 

10. Gözlerin Yeşil 

11. Kavak Yelleri 

14.03.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM