Zeki Müren – Kandil (İstanbul Plak – 2016)

Zeki Müren – Kandil  (İstanbul Plak – 2016)

Zeki Müren’le efsaneleşmiş özel bir 45’lik olan “Kandil” in içinde yer aldığı on şarkılı bir albüm olarak hazırlanan bu albüm de Zeki Müren’e müziği Selmi Andak’a ait önemli bir klasik olarak müzik tarihine adını yazdırdı. Paşa bu şarkıyı ilk olarak bir 45lik plak olarak yayınlamıştı ve çok büyük bir ses getirmişti. Daha sonra şarkı Ferdi Özbeğen’in 1983 yılında yayınlanan “Seviyorum Delicesine” albümünde tekrar yorumlanmış ve bir klasik haline gelmişti. Bu albümün en büyük bonusu “Kandil” adlı şarkı olmuş. Zeki Müren yorumu ile bu şarkıyı dinlemek büyük tat  veriyor.


Albümde dikkat çeken bir diğer şarkı da “Mutluluğun Sırrı” adlı şarkı. Bu şarkı Zeki Müren’in kariyerinde yaptığı iki pop 45’likten birinde yer almıştı. Aranjman tadında hazırlanan bu şarkıda hafif pop – aranjman tadında bir Zeki Müren görüyoruz. 

Albümde kalan diğer sekiz şarkı arasında Selami Şahin’e, Rıfat Şanlıel’e  , Zeki Müren’e ait besteler var. Öyle çok ön plana çıkmış şarkı var mı? Yok. Ama Türk sanat müziği hayranları ve Zeki Müren sevenlerin arşivinde olması gereken bir albüm diyebilirim. İstanbul Plak “Kandil” 45’liğini almış ve hoş – dertli bir seçki yaratmış bu albümde. 

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1.Hayat Kumarı

2.Nasıl İçmem Arkadaş

3.Duy Sesimi

4.Hasret Ateşi

5.Mutluluğun Sırrı

6.Kandil

7.Şarkıların Kaderi

8.Senelerce Gönül Çek

9.Yalancı Yarim

10.Günah Defteri

 

14.03.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM