Ebru Yaşar – Haddiden Fazla (DMC- 2017)

Ebru Yaşar – Haddiden Fazla (DMC- 2017)

Uzun zamandır Fantezi – Arabesk yorumcu olarak anılan Ebru Yaşar bu albümle ve özellikle ilk çıkış şarkısı “Nasıl Uyuyorsun” ile bu imajı popa çevirmeyi başardı. Çok iyi trend bir şarkı olan “Nasıl Uyuyorsun” Ozan Doğulu’nun hem ticari hem de müzikal kalitesi yansımız, iyi bir düzenleme olmuş, en azından zengin alt yapılar ve batı yaylılarla renkli bir şarkı olmuş. 


Ebru Yaşar bu albümde çok çalışmış, ciddi bir yatırım yapmış, iyi bir sound ve zengin bir repertuvar var. On şarkıda sekiz farklı aranjör kullanmış. Ozan Doğulu- Febyo Taşel – Emrah Karaduman – Gökhan Tepe – Mustafa Ceceli – Taşkın Sabah – Suat Aydoğan gibi marka isimlerle çalışmış Ebru Yaşar ki günümüz müzik endüstrisi için epey lüks bir şey bu.

Arap müziğinden coverlanan “Haddinden Fazla”  latin pop, “Ben ne yangınlar gördüm” Arabesk, “Havadan Sudan” Emrah Karaduman’ın soundu ile elektro- pop sounda  götürmüş albümü. Albüm çok renkli her müzik rengi var. 

“Öldüm Sahiden” sağlam bir slow olmuş. Yunanistan’dan coverlanan “Aşkımız Yeter” Balkan – Pop karışımı bir sounda sahip, çok sevdim mi yalan konuşmayayım hayır. 

Albümde Arapçadan coverlanan şarkılar daha sağlam ikinci Arap coverı “Ayrılık Vakti”  buna örnek. Sağlam bir alaturka şarkı.

Pop Latin düzenlemeye sahip “Kalmayacak” Ebru Yaşar’ın yeni tarzına örnek olan bir diğer şarkı. Ebru bu albümde popüler soundlarda hazırlanan şarkıları da popçular gibi yorumlayabileceğini kanıtladı. “Kalmayacak” da buna örnek.

Ebru Yaşar albümde bir de sürpriz covera yer vermiş, Arabesk klasiği “Güz Gülleri”nin club versiyonunu seslendirmiş. Şarkı epey değişmiş, kulüpler için güzel bir alternatif olabilir. Albümün kapanış şarkısı ise usta söz yazarının “nikahladım seni kalbime” diyen Ahmet Selçuk İlkan ‘ın. Romantik kendi halinde cici bir şarkı.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Nasıl Uyuyorsun

2. Haddinden Fazla 

3. Ben Ne Yangınlar Gördüm 

4. Havadan Sudan 

5. Öldüm Sahiden

6. Aşkımız Yeter

7. Ayrılık Vakti 

8. Kalmayacak 

9. Güz Gülleri 

10. Nakış 

17.06.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM