Nazan Nihal – Ayrılıklar Öldürmüyor (Poll Production – 2017)

Nazan Nihal – Ayrılıklar Öldürmüyor (Poll Production – 2017)

Nazan Nihal’in altı şarkılık maxi single albümünde kaliteli alternatif bir dinleti sunuyor. Şarkılarına kendi imzasını atan yorumcunun şarkı söyleme tekniği de başarılı, dinlerken kaliteli iyi bir pop-rock albümü dinlediğinizi anlıyorsunuz.


Albüme adını veren şarkı ile açılan şarkı, “Kaprissiz Kız mı Olur” adlı şarkı ile devam ediyor. Bu şarkı değişik bir şarkı, biraz şımarık bir şarkı. Gençlere hitap eden bir teenager şarkısı diyebilirim. Benzer sözleri “Stepne” adlı şarkı için de söyleyebilirim. Reggae türünde bir şarkı olmuş. Bu iki şarkı çok rahat gençlik filmleri veya dizilerinde kullanılabilir. “Kız Gibi Çocuk” adlı şarkı da teenagerları hedef kitlesine alan bir şarkı.  Şarkının aranjmanı gayet başarılı, Alper Gemici iyi bir düzenleme yapmış.

Albümün düzenlemelerini yapan Tuna Velibaşıoğlu temiz ve kaliteli bir sound yakalamış. Ben bu aranjörün adını ilk kez duydum ama iyi bir iş yapmış, bundan dolayı gelecek adına iyi sinyaller verdi diyebilirim.  Özellikle “Kalpteki Evet” adlı şarkının introsunda kullandığı bağlama, rock ve pop ile çok güzel bir bütünlük yakalamış. Albümün en renkli ve kaliteli düzenlemesi bu şarkı olmuş diyebilirim.  

Nazan Nihal şarkıları sakin ve cool bir biçimde seslendirmiş, rahatsız eden bir şey yok yorumunda. Kaliteli bir albüm oldu diyebilirim ama ticari açıdan ne yapabilir tereddütlerim var. Radyolar bu albümdeki şarkıları fazla algılayamaz, klip – promosyon filan derken işi duyurmakta zor olabilir. Bu albümü ve yorumcusunu en iyi bir dizi tanıtabilir. Bu albümdeki şarkılar özellikle gençlik dizilerine çok uygun.

Alternatif sound ve türde kurgulanmış temiz bir pop – rock albümü dinlemek isteyenler  Nazan Nihal’in bu albümünü dinleyebilir, albüm modern kurgusu ile dinamikliği ile farklı bir hedef kitleye sesleniyor. Hayata pozitif bakan yeni neslin ilgisini çekebilir. Çocuklar ve özellikle teengerların da ilgisini çekebilecek özelliklerde şarkılar var albümde.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Ayrılıklar Öldürmüyor feat. Tuna Velibaşoğlu

Söz ve Müzik: Nazan Nihal 

2. Kaprissiz Kız Mı Olur

Söz ve Müzik: Nazan Nihal 

3. Stepne

Söz ve Müzik: Nazan Nihal 

4. Kız Gibi Çocuk

Söz ve Müzik: Nazan Nihal

5. Kalpteki Evet

Söz ve Müzik: Nazan Nihal 

6. Tembel Aşık

Söz ve Müzik: Nazan Nihal 

05.07.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM