Oyuncu Toprak Sağlam ilk müzik çalışması Can Yarası'nı anlatıyor

Oyuncu Toprak Sağlam ilk müzik çalışması Can Yarası'nı anlatıyor

-‘’Can Yarası ‘’ isimli ilk single ‘nız Nasıl oluştu? Kimlerle çalıştınız?


Can Yarası'nın sözü, müziği, düzenlemesi Emrah Demiralp'e ait. Kendi şarkılarımdan oluşan bir albüm hayalim var ve Emrah'la uzun süredir bunun üzerine çalışıyoruz. Beni aradı bir gün bir şarkı yaptım baksana diye. Ben dinler dinlemez bunu ben söylüyorum bitmiştir dedim :) Süpervizörlüğünü sevgili Buray yaptı. Klibimizi can arkadaşımız Eflatun çekti. 

-Geçtiğimiz hafta Klibiniz yayınlandı .Çekimler nasıl geçti ? Klipten bahsedermisiniz biraz?

Klibi platoda çektik. Sevgili Eflatun yönetmenliğinde. 16 saate yakın bir çalışma süremiz oldu. Görüntü yönetmenliğini Barış Uludoğan yaptı. Şarkının temasından, duygusundan şekillenerek kurduk çatıyı. Kısa sürede oldukça iyi bir izlenme oranı yakaladık. 

Oyuncu Toprak Sağlam ilk müzik çalışması Can Yarası'nı anlatıyor

-“Can Yarası” isimli şarkı ilk olarak Bodrum Masalı ‘nda yer aldı. Sosyal Medya da büyük ilgi gördü. Bu şarkı’nın özel bir hikayesi var mı?

Herkesin hayatında bir Can Yarası var. Kiminin aşk, kiminin aile, kiminin evlat, kiminin sağlık. Şarkının dizideki karakterim Gözde'nin bebeğini düşürdüğünü öğrendiğimiz sahneye çok yakışacağını düşündük. Beklediğimiz gibi de tepkiler aldık. Geri dönüşler müthiş güzel oldu. 

-Müzik kariyerinizde hedefleriniz neler ?

Yola ilk hayalini kurduğum hedefimle çıktım, onu geçekleştirmek üzere de devam edeceğim. Kendi yazdığım şarkılarımdan oluşan bir albüm ve sonsuz konser.

-Müzisyenlik  ve oyunculuk dengesini nasıl sağlıyorsunuz?

Oyunculuk tarafında işler zaten yolunda. Setime göre şekillendirdiğimiz için müzikle ilgili çalışmaları hiçbir sıkıntı doğurmuyor. Eskiden beri birlikte yürütüyorum zaten. 

Oyuncu Toprak Sağlam ilk müzik çalışması Can Yarası'nı anlatıyor

-Bodrum Masalı’nın Gözdesi ve ayrıca bir çok dizi ve film de  başarılı oyunculuğunuzla adınızdan sıkça söz ettirdiniz. Oyunculuk kariyerinizdeki hedefleriniz neler? Yakın zamanda dizi .film  projeniz var mı ?

Yeni sezonda güzel bir projeyle yoluma devam etmek ilk hedefim. Senaryo okuyorum şu an. Netleştiğinde bilgisini paylaşıyor olacağım. 

-Sizin de dinlerken beğendiğiniz veya ilham aldığınız isimler kimler?

Yasmin Levy çok severim. Klasik müzik dinlemeyi çok seviyorum. Ben güzel bir şarkı duyduğumda ve çok etkilendiğimde elim, kolum, karnım falan karıncalanıyor, çok heyecanlanıyorum. Bunu bende yaratan her tür müziği dinlerim. 

-Aşk sizin için ne ifade ediyor?

Ana madde ….

- Düet yapmak istediğiniz bir isim var mı ?

Kazım abim (Koyuncu) yaşasaydı çok hayal ettiğim birşeydi.. Hayat.. Ama Hayko Cepkin diyebilirim. 

-Toprak Sağlam on elinde on marifet olan hem başarılı bir oyuncu hem de iyi bir yorumcu aynı zamanda on bir yıl halk dansları yapmış ve halen dans ile uğraşan biri olarak dansdaki hedefleriniz neler ?

Dans benim için kariyer planım olan bir alan değil. Çok seviyorum dans etmeyi öncelikle ama donanımlı oyuncular olarak yetiştik biz. Bir müzikalde görev alsak dans da edebilmeliyiz. O yüzden çocukluktan gelen bir tutku oldu benim için.  

-Söz ve beste çalışmalarınız var mı?

Var var olmaz mı. Şimdi üzerinde çalışıyoruz, kışa belki bir sürpriz yaparız.

Oyuncu Toprak Sağlam ilk müzik çalışması Can Yarası'nı anlatıyor

- Son olarak single çok taze, bunun yanında mutlaka başka iş planları da vardır. Buradan konser, etkinlik ya da müjdesini verebileceğiniz haberler var mı? Sosyal medyadan nasıl ulaşabilirler size?

Instagram: topraksaglamofficial

Twitter: ToPRaK_SaGLaM

Resmi hesaplarım bunlar, tarihler, projeler netleştiğinde paylaşıyor olacağım.

Röportaj:  Funda Alkan

14.07.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM