Yılmaz Morgül - Pop ( Esen Müzik – 2017)

Yılmaz Morgül -  Pop ( Esen Müzik – 2017)

Alaturka müziğinin son başarılı temsilcisi Yılmaz Morgül, alaturka müziğini yaşadığı sıkıntılara rağmen kendisine farklı renklere katarak kariyerini sürdürmeye devam ediyor. Markasına biraz da showman kimliğini katan Yılmaz Morgül, önceki albümünde göz kırptığı pop müziğe bu iki şarkılık single albümünde ciddi ciddi “merhaba” dedi.  


İki tane pop klasiğini coverlayan Yılmaz Morgül bu iki şarkıda hem sağlam bir soundla hem de çok sevilen iki pop klasiği ile karşımıza çıktı. Şarkıların düzenlemeleri pop ile club arasında gidip geliyor, aranjörler  Çağrı Telkıvıran ve Gökhan Holat sağlam soundlar yakalamış. Sezen Aksu klasiği “Hata” ve Zerrin Özer’den ilk dinlediğimiz “Gönül” sağlam iki şarkı. Yılmaz’da şarkıları hakkı ile seslendirmiş.

Açık söylemek gerekirse ben Alaturka müziğinin sıkıntıda olduğu hatta öldüğü bir dönemde Yılmaz Morgül’ün çizgisini renklendirerek işler yapmasını anlıyor ve destekliyorum. Her defasında bir sürpriz ile karşımıza çıkıyor. Bu kez de iki pop klasiğine yaptığı bu cover yorumlarla başarılı bir işe imza attı. Ama Türkiye’de tarihinin en kötü dönemini yaşayan radyo ve televizyon kanalları bu tarz değişiklikleri algılayacak vizyonda olmadığı için bu albümde yer alan iki şarkı fazla duyulamayacak. Oysa bu değişiklik dünyanın başka bir ülkesinde yapılsaydı çok ciddi başarı elde ederdi.

Ben dinleyin derim, özellikle “Hata”nın düzenleme ve yorumundan çok etkileneceksiniz.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Hata 

Söz-Müzik: Sezen Aksu 

Aranjör: Çağrı Telkıvıran

2. Gönül 

Söz-Müzik: Orhan Gencebay

Aranjör: Gökhan Holat

30.08.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM