Aykut Hakan Ayşe Üçlüsünün Aykut'u Anlatıyor

Aykut Hakan Ayşe Üçlüsünün Aykut'u Anlatıyor

Aykut Hakan Ayşe Üçlüsünden Aykut müzik kariyerine tek başına devam ediyor. Aykut ile müzik çalışmaları üzerine ve projeleri üzerine konuştuk


15 yıl aradan sonra yeni albümünüz ‘’Sadece Sus’’ nasıl oluştu? Kimlerle çalıştınız?

Hakan (Altun) ile 3 sene önce bir akşam yemeği yerken bana “sana bir şarkı söyleyeyim yapsana, Yeliz’in eskiden söylediği “BU NE DÜNYA KARDEŞİM” şarkısı” dedi. Ben de bu şarkıyla başladım albüme aslında. Daha sonra 2 tane daha eski şarkıyı cover yapma fikri oldu. “PERVANE” ve “YALNIZIM BEN” şarkıları eklendi. En fazla maxi single yaparım derken bir baktım albüm olmuş bile. Bu albümde 5 tane de yeni şarkı var. Tüm albüme bakacak olursak Serdar Ortaç, Gökhan Tepe, Fettah Can, Güven Baran, Hakkı Yalçın, Özdemir Erdoğan, Okan Yurdatapan, Enrico Masias ve rahmetli Yaşar Güvenir’in şarkılarını seslendirdim. Aranjör olarak da İskender Paydaş, Ufuk Yıldırım, Selim Çaldıran, Reha Falay, Onur Cumaoğlu ve Candar Köker gibi isimlerle çalıştım.

Aykut Hakan Ayşe Üçlüsünün Aykut'u Anlatıyor

Klip çekimleri nasıl geçti …Klipten bahsedermisiniz?

Klip çekimleri Kıbrıs’ta özel izinler alınarak BELLAPAIS MANASTIRI ve BÜYÜK HAN’da Girne Amerikan Üniversitesi sponsorluğunda gerçekleştirildi. Aslında 3 klip çektik. Yaşadığım Şüpheli adlı şarkımızı 2. klip olarak sonbahara aylarında izleyebileceksiniz. Sadece Sus’a şimdi bir klip daha çekeceğiz. İlk çektiğimiz klip sadece sosyal medya ve internet ortamında yayınlanıyor. Taylan Gürel ile çalıştık bu klipte ve fotoğraf çekimlerinde.

90 ‘lı yıllarının en popüler üçlüsü ’nün Aykut’u olarak günümüz popüler kültüründe yer alan şarkıları  beğeniyor musunuz?

Günümüzdeki şarkılar sound olarak daha çok club tarzı geliyor bana. Ben 90’lı yıllardaki soundu daha çok beğeniyordum. Ama çağa ve taleplere ayak uydurmak gerekiyor. Bu sebeple de benim şarkılarımdan bazılarının remikslerini yapacağız. Günümüzde de güzel şarkılar yapılıyor tabii ki.

Aykut Hakan Ayşe Üçlüsünün Aykut'u Anlatıyor

Albüm harici single çıkarmayı düşünüyormusunuz ? Sizce albüm yapmak single yapmaktan daha mı uzun bir yol sizce?

Bundan sonraki projemiz 70’ler 80’lerden oluşan bir nevi Muazzez Ersoy’un nostalji serisi gibi bir seri yapmak. Bunu yaparken single tarzında teker teker de yapmayı da düşünüyoruz.

Aykut’un müzik kariyerindeki hedefleri neler?

Aykut 30 yıldır müziğin içinde. İstediğim her şeyi yatım. Bu albüm için 15 sene ara verdim. Bu tamamen kendi kararımdı. Bu arada müzik öğretmenliğine başladım. Son 5 senedir de özel bir kolejde yöneticilik yapıyorum. Ama bunun yanında sahneden hiç kopmadım. Sadece albüm yapmadım. Hedefim aslında sahnede de söylemekten çok keyif aldığım eski hafif batı müziği döneminden başlayarak işte 70’ler 80’ler dönemi dediğim döneme ait şarkılardan oluşan nostalji serisini yapıp yeni nesle bu şarkıları sunmak. 

Yakın zamanda sahne var mı?

Sahneye hiç ara vermedim zaten. 2 senedir Kıbrıs’ta oluyor programlarım ağırlıklı olarak. Ama bu kış sezonundan itibaren İstanbul ve İstanbul dışındaki illerde sahne çalışmalarım olacak.

Aykut Hakan Ayşe Üçlüsünün Aykut'u Anlatıyor

Sosyal Medya’dan size hangi adreslerden ulaşabilirler?

Sosyal medyada bana INSTAGRAM: aykutmuzik TWITTER: @AYKUTMUZIK adreslerinden ulaşabilirler.

Röportaj: Funda Alkan

30.08.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM