Bu Kez Kendi Söylüyor

Bu Kez Kendi Söylüyor

 Müzik dünyasının başarılı isimlerine verdiği şarkılarla milyonlarca müziksevere ulaşan Ceyhun Çelikten, ilk kez kendi yorumuyla dinleyiciyle buluşuyor.


Çelikten’in Poll Production etiketiyle yayınlanan ilk single’ı ‘Hoş Geldin’ in sözü İlker Bilgi, müziği ve arenjesi Ceyhun Çelikten imzası taşıyor. Mastering’i Londra Metropolis Stüdyoları’nda yapılan ‘Hoş Geldin’ şarkısı güçlü sözleri ve modern sound’u ile bu yılın en iddialı slowlarından biri ve düğün şarkısı olmaya aday.


Türk pop müzik sektörüne sayısız hitiyle yön veren Çelikten, ‘Bu zamana kadar kendi bestelerimi, kendi duygularımı hep bir aracı vasıtasıyla dinleyiciye ulaştırdım. Şimdi hissettiklerimi müzikseverlere kendi sesimle, kendi yorumumla ulaştıracak olmanın heyecanı içerisindeyim’ diyerek duygularını dile getirdi.


Single fotoğrafları için Hakan Öcal’ın objektifine poz veren Ceyhun Çelikten, ‘Hoş Geldin’ şarkısının video klibi için geçtiğimiz günlerde kamera karşısına geçti. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekilen video klip 35 kişilik bir ekiple yaklaşık 20 saatte tamamlandı. Klipte Çelikten’e Ukraynalı model eşlik etti.


İtü Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu olan Ceyhun Çelikten, ayrıca Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Musikisi ana sanat dalında yüksek lisans yapmıştır.


3 yaşında perküsyon çalarak müziğe başlayan Çelikten, 7 yaşında piyano çalarak müziğe olan tutkusunu herkese kanıtlamıştır. Profesyonel olarak bateri, akordiyon, kanun, piyano ve perküsyon çalan sanatçı ilk bestesini 13 yaşında yapmıştır.


Bugüne kadar 300’e aşkın şarkıya hem aranjör, hem söz yazarı, hem de besteci kimliğiyle imza atan Çelikten, Demet Akalın ‘Evli Mutlu Çocuklu’, ‘Sabıka’, ‘Kalbindeki İmza’, Gülşen ‘Haksız Yenilgi’, Kutsi ‘Ağlama Kalbim’, Aydın Kurtoğlu ‘Hayırlı Günler’, ‘Tüh Tüh’, Emir ‘Bi Ağla’, Serkan Kaya ‘Kopamayız Biz’, Hakan Altun’un ‘Vur’ parçası gibi sayısız hit şarkıların bestecisi olan Ceyhun Çelikten şimdi ise ‘Hoş Geldin’ şarkısı ile gönüllere dokunmaya geliyor.   

27.11.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM