Ali Rıza Altınkeser'in İlk Albümü: 'Aşk Kumsalı'

Ali Rıza Altınkeser'in İlk Albümü: 'Aşk Kumsalı'

 Profesyonel müzik hayatına öğrenciliği döneminde başlayan Ali Rıza Altınkeser, 2002 yılında Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Avusturya ve Yunanistan’da halk oyunları ekiplerinin müzik gruplarında yer alarak Türkiye’yi temsil etti. 2006 yılında yine halk oyunları ekipleri ile Yunanistan’da ülkemizi temsil etti. 2016’da Pakistan Karachi şehrinde fasıl ve saz arkadaşları ile katıldığı etkinlikte yaptığı müzik ile büyük ilgi topladı.


Profesyonel hayatı boyunca bir çok solist için eşlik saz görevini üstlenen Ali Rıza; Kıraç, Zara, Murat Başaran, Murat Evgin, Coşkun Sabah, Sinan Erkoç, Suzan Kardeş ve Sibel Tüzün gibi solistlerle birlikte çalışmıştır.Ali Rıza Altınkeser okullu bir müzisyen olmasının yanı sıra çaldığı saz olan Klarnet ile göbek bağı olan roman arkadaşlarından ve roman kültüründen çok şey öğrendiğini her fırsatta severek söyler. Sazını yeni keşfettiği dönemde dinlediği Somalı Mustafa Çalar’ın üslubundan çok etkilendiğini ve kendisini idolü olarak benimsediğini ifade eder.


 Ali Rıza Altınkeser, ilk albümü olan ‘Aşk Kumsalı’ adlı albümünde chill-out tarzında birbirinden güzel 12 eser seslendirdi.

27.11.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM