Müziğin Ustaları Konserinde Tanju Okan Anıldı

Müziğin Ustaları Konserinde Tanju Okan Anıldı

CRR Konser Salonu’nda gerçekleşen “Müziğin Ustaları” konserinde Aralık ayında Türk müziğinin en güçlü erkek seslerinden olan “Tanju Okan” anıldı.


“Kadınım”, “Benim En İyi Dostum”, “Hasret”, “Öyle Sarhoş Olsam ki” gibi unutulmaz şarkılara ruh veren sanatçının yaşam öyküsünün de barkovizyonla aktarıldığı etkinlikte, Hakan Aysev, Öykü Gürman, Yonca Lodi ve İpek Açar" sahne aldı.

Müziğin Ustaları Konserinde Tanju Okan Anıldı

İzlemeye gelenlerin oldukça keyif aldığı konserde, hemen hemen hiç boş koltuk yoktu ve gelenlerin en az 40 yaş üzeri olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Seyirci, konseri telefona kaydetmek yerine, izleyip keyif almayı tercih etti, fakat Hakan Aysev’in seslendirdiği “Kadınım” şarkısı, seyirci tarafından telefonlara kaydedildi. 

İlk olarak İpek Açar’ın, ikinci olarak Öykü Gürman’ın, üçüncü olarak Yonca Lodi’nin ve son olarakta Hakan Aysev’in sahne aldığı konserde, seyirciden en çok alkışı, sahnede yaşanan ufak aksaklığa rağmen Yonca Lodi almayı başardı. Ayrıca Yonca Lodi Tanju Okan için; “Türkiye’nin Tek Erkek Sesi” yorumunda bulundu. Hakan Aysev ise, Tanju Okan’ın mezarının başında, “Kadınım” şarkısını seslendirdiği itirafında bulundu.

Müziğin Ustaları Konserinde Tanju Okan Anıldı

Türk pop müziğinin kilometre taşlarından biri olan sanatçı Tanju Okan’ın yaşam öyküsünün aktarıldığı sırada en çok, sanatçının Zerrin Erdoğan’la yaşadığı aşk hikayesi, büyük bir merakla izlendi. Konsere katılanlar arasında Tanju Okan’ın oğlu Tansu Okan’da vardı. Tansu Okan sahneye davet edilerek, babasının sözü olan şu cümlelerle vedayı yaptı: “ Bu dünyada arzu ettiğiniz her şey, inşallah düşündüğünüz gibi olur.”

07.12.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM