Direc-t Yeni Albümü DÖR-T ile Geri Dönüyor

Direc-t Yeni Albümü DÖR-T ile Geri Dönüyor

 Türk rock müziğinin en özgün gruplarından Direc-t, GRGDN Müzik etiketiyle yayınlanacak yeni albümü ‘DÖR-T’ ile geri dönüyor!


Bilge Kösebalaban (Vokal - Gitar), Özgür Peştimalci (Davul) ve Alex Tintaru’dan (Bas Gitar) oluşan Direc-t, 12 parçadan oluşan yeni albümü ‘DÖR-T’ ile müzikseverler ile buluşmak için gün sayıyor. 


Direc-t Yeni Albümü DÖR-T ile Geri Dönüyor


Direc-t’nin farklı janralara olan sevgilerini harmanladıkları tarzda eserlerden oluşan albümde, daha önce internette dinleyicileriyle paylaştıkları ‘Sen Bana, Ben Sana’ adlı single’ı da yer alıyor. Albümdeki tüm parçaların müzikleri Bilge Kösebalaban, Özgür Peştimalci ve Alex Tintaru’ya, sözlerin büyük çoğunluğu grubun solisti Bilge Kösebalaban’a ‘Nerede?’ ve ‘Ah!’ adlı şarkıların sözleri grubun Davulcusu Özgür Peştimalci’ye, çıkış şarkısı ‘Öp!’ ün sözleri de Özgür ve Bilge ortaklığına ait.


Yakında plak formatında müzik marketlerdeki yerini alacak olan ‘DÖR-T’, grubun çoğunu stüdyo doğaçlamalarında beraber ürettiği ilk albümleri olacak. Dinleyicileriyle konserlerde buluşmayı iple çeken Direc-t, albümün lansman konseri için 13 Aralık’ta Salon IKSV sahnesinde.


Direc-t Yeni Albümü DÖR-T ile Geri Dönüyor


1 Aralık’ta iTunes’da ön siparişe açılan albümden ‘Öp!’ adlı parça, ön sipariş süresince Apple Music’ten dinlenilebilir, iTunes’dan indirebilecek şekilde yayında. Albümün tamamı ise, 8 Aralık’ta ilk kez Apple Music ve iTunes’da, 15 Aralık’ta tüm dijital müzik servislerinde yayında olacak.

28.12.2017
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM