Gitar virtüözü Serhan Yasdıman ilk teklisini Anlatıyor

Gitar virtüözü  Serhan Yasdıman ilk teklisini Anlatıyor

 -Serhan Yasdıman'ı  tanıyabilirmiyiz?

1981'de İzmir'de doğdum müzisyen bir aileden geliyorum. Dedem halk ozanı Şemsi Yasdıman'dır, babaannemin kardeşi Yılmaz İpek ve ailesi de İzmir Radyosunun gelmiş geçmiş en usta bağlamacılarındandır. 5 yaşında kemanla müziğe başladım 1992 yılında konservatuara başladım 2007 de mezun oldum. Yaklaşık 23 yıldır sahnede ve 20 yıldır da albüm kayıtlarında müzisyenlik yapıyorum gitar çalıyorum. Soruyu biraz şahsi cevaplamak gerekirse de: Kitap okumayı seven özellikle felsefe ve psikoloji kitaplarına ilgi duyan. Yay burcu olması sebebiyle dünyanın görmediğim yerlerini görmek isteyen ama bu arayışın aslında insanın kendinde tanımadığı yerleri görme merakının dışa vurumu olduğunu bilen. Gönüller yapmaya özen gösteren bir bireyim.
-"Beni Mi  Buldun "adlı single çalışmanızdan bahsedermisiniz,  Nasıl oluştu?
Yaklaşık 2 - 3 sene öncesine kadar sadece enstrümantal besteler yazardım. Ama artık bunlara söz de ekledim ve bunların sadece bana saklamaktansa paylaşmayı tercih ettiğim için "Benimi buldun?" şarkısıyla başlamak istedim. Yapımcım DMC şirketinden Samsun Demir beyle "Benimi buldun " parçasına karar verdik ve kayıtlarımız bitirdik. Bunun öncesinde "Eski sokak" adında bir enstrümantal albümüm var.
Gitar virtüözü  Serhan Yasdıman ilk teklisini Anlatıyor
- "Beni Mi Buldun "adlı şarkının klip hikayesini anlatırmısın?
Yönetmenim Fatih Ahmet Kaya ve sanat yönetmenimiz Sevtap Tuzcu ile alışılagelmiş bir kız erkek ilişkisini anlatan bir klip çekmektense başka bir şeyler yapalım dedik. Klip, 23 kişilik set ve 15 kişilik bir cast ekibiyle görseli yoğun bir klip oldu herkesin özverisine tekrar teşekkür ediyorum.
-Sezen Aksu ile yollarınız nasıl kesişti? 
2012 yılında Fatih Ahsıkalı Sezen hanımın orkestrasına 2.gitarist arandığını söyleyip müsait olup olmadığımı sordu ben de başka bir gruptan ayrılmıştım ve başladım. Sezen hanım sahneyi bırakma kararı alıncaya kadar da birlikte çalıştık.
-Albüm projeniz olacak mı?
Tabii ki, şimdi enstrümantal öğelerin bulunduğu bir albüm üzerinde çalışıyoruz. Sözlü bestelerimi de yazmaya devam ettikçe paylaşacağım. 
Gitar virtüözü  Serhan Yasdıman ilk teklisini Anlatıyor
-Yakın zamanda yeni şarkı dışında başka projeniz olacak mı?
Evet olacak ama bunu sürpriz bırakalım, yakında paylaşacağım zaten…
-Yakın zamanda sahne var mı ?
Kesinleşmemiş tarihler var kesinleştikçe sosyal medya üserinden paylaşacağım.
-Sosyla medyadan Serhan Yasdıman 'a nasıl ulaşılabilir ?
Sosyal medya adreslerim şöyle:
Twitter: @serhanyasdiman
İnstagram: @serhanyasdiman
Facebook: @serhanyasdimanfan
Röportaj:  Funda Alkan
28.12.2017
FACEBOOK
İNSTAGRAM