Mert Erşahin İlk Albümü 'Akustikadam'ı Yayımladı

Mert Erşahin İlk Albümü 'Akustikadam'ı Yayımladı

 Adını, kendi ahşap atölyesinde verdiği konser performanslarıyla duyuran Mert Erşahin'in, 'Akustikadam' isimli albümü tüm dijital platformlarda yayımlandı.


Kınay Production etiketiyle yayınlanan albüm 5 şarkıdan oluşuyor. Albümde yer alan ‘Umutsuz Ev Kadını’, ‘Aşık Olmayız Korkma’, ‘Yıkıntı’, ‘Aşk Kanseri’ ve ‘Aklımda Bir Sayı Var’ isimli şarkıların tamamının söz ve müzikleri Mert Erşahin’e, aranjeleri ise Mehmet Tan’a ait.


Albümün mixleri İlbay Beydili, masteringleri ise Serkan Baysal tarafından yapılırken, klarnet kayıtları Ayberk Gültekin tarafından çalındı. Albüm fotoğrafları ise Yiğit Eken tarafından çekildi.


Albümün çıkış parçası olan ‘Umutsuz Ev Kadını’ müzisyenin kendi yaşadığı trajikomik bir hikayesinden yola çıkılarak yazıldı, Ahmet Can Tekin yönetmenliğinde kliplendi.


‘Umutsuz Ev Kadını’nın klibi Balat’ta, Feryal Usta’ya ait olan, moda tasarım atölyesini bir eve dönüştürülerek, bir günde çekildi. Klip, evliliğinde mutsuz olan bir kadının, geçmişe olan özlemini anlatıyor. Klipte Mert Erşahin’e oyuncu Açelya Özcan ve Mehmet Tan eşlik etti.


Albümünün üretim aşamasında, Murat Kınay’ın yaptığı işleri çok yakından takip ettiğini söyleyen Mert Erşahin, kendisi ile tanıştıktan sonra da Kınay Production ile birlikte çalışma kararı aldı.  


14.02.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM