Fide'nin Ege Ruhu Taşıyan Yeni Albümü: 'Meşk'

Fide'nin Ege Ruhu Taşıyan Yeni Albümü: 'Meşk'

Çalışmaları yaklaşık iki yıl önce Amerika’da başlayan ve Yunanistan’da tamamlanan Fide Köksal'ın merakla beklenen yeni albümü ‘Meşk’ DMC etiketiyle dijital platformlarda Apple Music ve müzik marketlerde yerini aldı.


 


Fide'nin Ege Ruhu Taşıyan Yeni Albümü: 'Meşk'


 


İkisi remiks olmak üzere on şarkının yer aldığı albümde iki tane de Yunanca şarkı bulunuyor. Geniş ve zengin bir repertuvara sahip albümün düzenlemelerini Nassos Sopilis, mix ve mastering’ini ise Stefan Konstantinidis yaptı. 12 yıllık Yunanistan deneyimini yeni albümü ‘Meşk’te harmanlayan Fide’ye Atina’daki albüm kayıtlarında Yunan müzisyenler eşlik etti. ‘Meşk’in video klibi de yine Atina’da ödüllü yönetmen Michael Demetrius tarafından çekildi. Klipte Fide’ye kristal küreyle yaptığı showlarıyla Yunanistan’da adından söz ettiren Mike ContArt eşlik etti.


 


Fide'nin Ege Ruhu Taşıyan Yeni Albümü: 'Meşk'


 


Etnik, pop ve akustik ögelerin dengeli bir şekilde birleştirildiği ‘Meşk’te yer alan şarkılar, Fide’nin duru ve sakin vokal performansı ile dinleyicisine sıradışı bir lezzet sunuyor.


 


Amerika’da yaşayan dünyaca ünlü müzisyen Ara Dinkjian’ın üç bestesine Türkçe ve Yunanca sözler yazan Fide, şarkı yazma konusunda ne kadar başarılı olduğunu da gözler önüne serdi. Yunanistan’da geniş bir dinleyici kitlesine seslenen Fide, yeni albümü ‘Meşk’le yarattığı dünyanın içinde büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.  


10.03.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM