Linet: Avrupa’da Çok Daha İyi Yorumcular Var

Linet: Avrupa’da Çok Daha İyi Yorumcular Var

“Bilir misin?” adlı albümünü 2018 yılının Ocak ayında Seyhan Müzik etiketi ile müzik marketlere sunan Linet, albümünü ve müzik çalışmalarını CRI TÜRK’te Michael Kuyucu’ya anlattı. 


Linet: Avrupa’da Çok Daha İyi Yorumcular Var


Bu albümünde “Yorum Farkı” adlı iki serilik albümünden sonra sıfır şarkılardan oluşan bir repertuvar hazırlamak istediğini söyleyen Linet, Zeki Güner’den üç beste kullandı. Albümünde “İhtimal” adlı şarkı ile çıkış yapmayı planladığını söyleyen Linet, albümünü normalde 2017 yılının Eylül ayında yayınlamayı planladığını ama astroloji çalışması yaparak albümü 2018 Ocağına ertelediğini söyledi. Linet numeroloji ve astrolojiye çok inandığını ve ikisinin de birbiri ile tutarlı sonuçlar verdiğini söylerken albüm çıkış tarihini astroloğu ile beraber gerçekleştirdiği çalışma sonucunda belirlediğini söyledi.

Linet: Avrupa’da Çok Daha İyi Yorumcular Var

Linet, dramatik şarkılar seslendirmeyi çok sevdiğini bu albümünde de dramatik slowlara yer verdiğini ama bu tarz besteleri bulmakta zorlandığını söyledi. İyi yorumcuların olmadığından yakınan Linet:”İyi yorumcular olmadığı için dramatik besteler de çıkmıyor. Oysa Avrupa’da durum farklı, mesela Yunanistan, orada çok başarılı yorumcular var, oraya her gittiğimde şaşırıyorum” yorumunu yaptı.

13.03.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM