Gündoğarken – Özlemişim (Ada Müzik – 2017)

Gündoğarken – Özlemişim (Ada Müzik – 2017)

Türk pop müziğinin en uzun soluklu müzik gruplarından biri olmayı başaran Grup Gündoğarken, İlhan Şeşen’siz olarak devam ettiği yolculuğuna uzun bir aradan sonra 2017 yılında yayınlanan “Özlemişim” adlı bu albümüyle devam etti.


Burhan Şeşen ve Gökhan Şeşen’in varlığı ile yoluna devam eden Gündoğarken, “Özlemişim” adlı bu albümde klasik soft ve romantik çizgisini korudu. Burhan ve Gökhan Şeşen’in söz ve bestelerinden oluşan albümde on bir şarkı yer alıyor. Gruba şarkılarda Murat Güler destek olmuş.

Ada Müzik etiketi ile yayınlanan albüme nerdeyse hiç tanıtım yapılmadı, öyle ki albümün yayınlandığını Gündoğarken dinlemekten zevk alan yüksek segmentteki müzik dinleyicisinin bile haberi olmadı. Bu açıdan bakıldığında albüm biraz şanssız diyebilirim. Albümün soundu, mixi ve duygusu ise çok kaliteli. Özellikle albümün ilk iki şarkısı eski Grup Gündoğarken klasiklerini aratmayacak düzeyde. Albümün açılış şarkısı “Ah Be Hayat” ve “Olamadım” bu albümün en kaliteli şarkıları olduğu gibi Gündoğarken külliyetinde de en iyi şarkılar arasında anılabilecek kalitede. Bu iki şarkının çok ciddi haksızlığa uğradığını düşünüyorum. Sözü ve müziği Burhan Şeşen’e ait “Olamadım” hem beste hem de şiiri olarak çok kaliteli. Şarkının şiiri beni çok etkiledi. Hayatta her insanın yapması gereken bir özeleştiriye sahip bu şarkı. Mutlaka ama mutlaka dinleyin.

Gündoğarken’in Akdeniz soundunu içeren “Aşk Bu Sana Benzer”  Gündoğarken’in aslında zaman karşısında hem duygusundan hem de müzikal çizgisinden hiç sapmadığını gösteriyor. Albümü dinlerken gitarların ön planda olduğu sade düzenlemelerden oluşan şarkıların ardı ardına sıralandığını görüyorsunuz, albümde hem bir sound hem de bir duygu bütünlüğü var.  

“Gitmesini Bilmeli” –  “Gereksiz” – “Geriye Kalan” – “Yanıldım”  albümde diğer şarkıların bir tık önüne çıkmayı başarıyor. Bu şarkılar eski Gündoğarken şarkılarına benzeyen kaliteli şarkılar. Türkü formatında kurgulanan “Güzel Günler Bitti Sanma” albümün en farklı ve otantik şarkısı. 

Bence gürültülü pop müzik dünyasında sakin bir sahil kasabası ıssız, sakin ve kaliteli duran bu albümü mutlaka edinin ve dinleyin. Özellikle ilk klibine konu olan “Olamadım” çok ama çok anlamlı bir şarkı.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Ah Be Hayat 

Söz - Müzik: Burhan Şeşen

2. Olamadım 

Söz - Müzik: Burhan Şeşen

3. Aşk Bu Sana Benzer 

Söz - Müzik: Burhan Şeşen

4. Gitmesini Bilmeli 

Söz - Müzik: Burhan Şeşen

5. Gereksiz 

Söz - Müzik: Gökhan Şeşen

6. Özlemişim 

Söz - Müzik: Burhan Şeşen

7. Geriye Kalan 

Şiir: Metin Altıok Müzik: Burhan Şeşen

8. Yanıldım 

Söz - Müzik: Burhan Şeşen

9. Güzel Günler Bitti Sanma 

Söz – Müzik: Gökhan Şeşen

10. Aman Aman 

Söz - Müzik: Burhan Şeşen

11. Ben Gelinceye Kadar Bekle 

Söz - Müzik: Burhan Şeşen

23.03.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM