Müziğin Ustaları Konserinde Ayten Alpman Anıldı

Müziğin Ustaları Konserinde Ayten Alpman Anıldı

 Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşen “Müziğin Ustaları” konser dizisinde Mart ayında, Türk pop ve caz müziğinin efsane sanatçısı Ayten Alpman anıldı. 


1930 tarihinde doğan ve 20 Nisan 2012 tarihinde aramızdan ayrılan Ayten Alpman’ın yaşam öyküsünün barkovizyonla aktarıldığı konserde, hemen hemen hiç boş koltuk yoktu. Onur Nar’ın orkestra şefliğini üstlendiği konserde, ilk olarak Öykü Gürman, ikinci olarak Dilek Türkan, üçüncü olarak Hakan Aysev ve son olarak Yonca Lodi, Ayten Alpman şarkılarını yorumladı. Konserin sunuculuğunu ise, Hakan Bilgin üstlendi. 

Müziğin Ustaları Konserinde Ayten Alpman Anıldı

Konserde Hakan Aysev, Ayten Alpman için; “Bir proje için evine gitmiştik ve bizi çok güzel karşılamıştı. Bize çay demlemişti, karşılıklı çay içmiştik. Bana, ‘Ben sizin sesinize nasıl yetişeceğim?’ diye sormuştu. Ben de; ‘Bir çok şarkıyı sizden öğrendim’ diyerek cevap vermiştim. Ayten Alpman çok önemli bir kişilik.” dedi. 

Yonca Lodi ise Ayten Alpman için; “Benim için çok önemli bir ses, böyle yorumcular gelir mi bilmiyoruz, bu sesler hiç unutulmaz” yorumunda bulundu. Sahnede “Ben Böyleyim” şarkısını yorumlayan Yonca Lodi’ye Hakan Aysev, İtalyanca yorumuyla eşlik etti. Konserde seyirciden en çok alkışı, Yonca Lodi ve Hakan Aysev’in “Ben Böyleyim” düeti aldı. Konserin sonunda Yonca Lodi, seyirciyi ayağa kaldırıp eşlik ettirerek “Memleketim” klasiğini yorumladı.

12.04.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM