Bora Yeter'den 'Kimse Bilmez' Elektronik Versiyonuyla Müzikseverlerin Karşısında

Bora Yeter'den 'Kimse Bilmez' Elektronik Versiyonuyla Müzikseverlerin Karşısında

Ünlü İranlı filozof Ömer Hayyam, bin yıl önce Binauld dağının eteklerinde gökyüzüne bakarak haykırdığı bu cümlelerin yirmibirinci yüzyılda yediden yetmişe herkesin diline takılan bir şarkıya dönüşeceğini tahmin eder miydi?


"Şu yıldızlı gökler ne zaman başladı dönmeye?


Kimse bilmez..."


Mehmet Güreli'nin 1998 yılında Ömer Hayyam rubailerini okurken bir kaç saatte bestelediği bu muhteşem şarkı ‘Kimse Bilmez’, 20 yıl sonra şimdi de elektronik müzik versiyonuyla karşımızda!


Bora Yeter; Gökçe, Seksendört, Esin İris gibi isimlerin menajerliğini yaptı. Halen Kolpa grubunun bas gitaristi. 2005 yılından bu yana müzik ve medya sektöründe çeşitli pozisyonlarda çalıştı. 2009'da kendi ajansını kurup sanatçılara ve markalara danışmanlık yaptı. Geçtiğimiz sene danışmanlık kariyerini rafa kaldırıp kendi elektronik müzik projesi Bora Yeter Collective'e yoğunlaştı. Bu proje internetin gizli kalmış yetenekleriyle deneyimli müzisyenleri bir araya getiriyor. 


Bora Yeter'le beraber İzmirli elektronik müzik grubu Discoguru'nun (Can Levent & Yaz Hünkar) prodüktörlüğünü üstlendikleri 'Kimse Bilmez'in vokalleri geçtiğimiz sene ‘Uzay’ şarkısıyla beğeni kazanan Eda Goren'e ait. Şarkıdaki klarnet performansı ise başarılı müzisyen Göksun Çavdar'a ait.


Genç yönetmen Serdar Börcan'ın yönettiği video klibin çekimlerine akşam saatlerinde başlandı ve çekimler yaklaşık 14 saat sürdü. Nişantaşı, Arnavutköy, Şile, Rumeli Hisarı gibi İstanbul’un çeşitli noktalarında çekilen sahnelerde klarnet performansıyla Su Doğan da rol aldı.  


04.04.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM