Murat Çelebi: Hayvan Sevmeyen İnsan Sevemez

Murat Çelebi:  Hayvan Sevmeyen İnsan Sevemez

“Senden Başka Kimse Yok İçimde” adlı Yusuf Nalkesen klasiğini Rock-Pop formatında coverlayan Murat Çelebi, TRT FM’de “Renkli Saatler” programında Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. 


1969 Adana Tarsus doğumlu olan Murat Çelebi, profesyonel olarak müziğe 1986 yılında başladığını söyledi. 

Murat Çelebi:  Hayvan Sevmeyen İnsan Sevemez

Program boyunca akustik performans sergileyen Murat Çelebi ve orkestrası ilk olarak, “Kadınım” şarkısının akustik versiyonunu yorumladı.

Müziğin ilkokulda hayatına girdiğini söyleyen Murat Çelebi; “O dönemler de enstrüman bulmak çok zordu, haliyle biz de tencere tavayla başladık. Daha sonra kendi ekibimizi kurarak düğün salonlarında çalmaya başladık ve profesyonel bir ismin beni Bursa’ya davet etmesi üzerine Bursa’ya gittim. Orada yabancı şarkılarla tanıştım. Bursa, hayatımın kırılma noktasıydı” dedi.

Murat Çelebi:  Hayvan Sevmeyen İnsan Sevemez

2014 yılında ilk Maxi Single’ı “Erkek Ağlamaz”ı yayınlayan Murat Çelebi günümüz şarkıları için şu yorumda bulundu; “70 ve 80’lerde müzik, şu an benim yaptığım gibi gönül işiydi. 2000 yılından sonra üretilen şarkıların yüzde doksan sekizini bilmiyorum.. İşin tuhaf kısmı sadece ben değil, yapanlar da bilmiyor.”

Murat Çelebi:  Hayvan Sevmeyen İnsan Sevemez

“Hayvan sevmeyen, insan sevemez” diyen Murat Çelebi, “Biz nefes alan her şeyi düşünüyoruz. Benim 4 köpeğim ve 2 tane de kedim var. Sokak hayvanlarına zarar vermeyelim. Onlar gidip lokantada yemek yiyemezler, bundan dolayı onlara bakmamız lazım. Ben bütün barınaklara ücretsiz konsere giderim. Hayvanlar için canımız feda” yorumunda bulundu. 

Murat Çelebi, İstanbul’un kendisini korkuttuğunu dile getirerek; “Ömür geçiyor, yaşamak lazım. Bundan dolayı canım ne isterse onu yapıyorum. Bu sebepten Bodrum’a yerleştim. Parayı düşünmedim, parayı düşünsem İstanbul’da kalırdım.”  dedi.

Murat Çelebi:  Hayvan Sevmeyen İnsan Sevemez

Murat Çelebi program boyunca “Tamirci Çırağı”, “Veda Busesi”, “Hatıran Yeter”, “Dil Yarası”, “Dert Bende”, “Ölsem Ne Fayda” şarkılarının ve “Ayrılık Hasreti” türküsünün akustik versiyonlarını yorumladı. Şarkılarını seslendirirken aynı zamanda şarkılara gitarıyla eşlik eden Murat Çelebi’ye programda Klavyede Piyanist Melih Şen, Klarnette  Mehmet Süzerler, ve perküsyonda Sergün Ergun eşlik etti.

02.04.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM