Pelin Yanyatan'ın İlk Teklisi: 'Kor'

Pelin Yanyatan'ın İlk Teklisi: 'Kor'

Müzik eğitimine sekiz yaşındayken piyano dersleri alarak başlayan ve kariyerine ‘Carmen’, ‘Lucia Di Lammermoor’ gibi önemli operalarda rol alarak devam eden şarkıcı Pelin Yanyatan, ilk single çalışması ‘Kor’ ile müzik piyasasına ‘Merhaba’ dedi.


Söz ve müziği Emrah Demiralp’a ait olan iddialı şarkının düzenlemesini ise ünlü müzisyen Eflatun yaptı. Poll Production etiketiyle piyasaya sürülen ‘Kor’un klip yönetmenliğini Tayfun Belet, fotoğraf çekimlerini ise Safa Gülsoy üstlendi.


Pelin Yanyatan'ın İlk Teklisi: 'Kor' 


Amerika’daki ünlü The Julliard Music School’da müzik eğitimi alan ve 9 Eylül Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Yanyatan’ın sesi, dramatik soprano özellikleri taşıyor. 


Başarılı müzik kariyerinin yanında, uzun yıllar eskrim ve voleybolla da profesyonel olarak ilgilenen çok yönlü sanatçı İngilizce, İtalyanca, Fransızca, Rusça ve Almanca şarkıları da kusursuz şekilde seslendirebiliyor. Okullu şarkıcı, şarkı söylemeyi çok sevmesinin sebebini, ‘İnsanlar beni duymalı. Garanti veriyorum ki onların kulaklarına hoş gelmeyecek tek nota duyurmayacağım. Bu benim hayat felsefem’ diyerek iddialı bir şekilde açıkladı.  


23.04.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM