Deniz Sipahi: Ajda Pekkan Hepimizi Kovdu

Deniz Sipahi: Ajda Pekkan Hepimizi Kovdu

Üç yıl önce “Karaborsa” adlı şarkısını yayınlayan Deniz Sipahi, TRT FM’de “Renkli Saatler” programında Michael Kuyucu’nun konuğu oldu ve akustik performans sergiledi.


Deniz Sipahi: Ajda Pekkan Hepimizi Kovdu

15 yıl önce “Akademi Türkiye” yarışmasına katılan ve yarışmadan sonra “Popart” grubunu kuran Deniz Sipahi; “Yarışmaya katılmadan önce çok heyecanlıydım, İstanbul’a yeni gelmiştim ve çok da bir iddiam yoktu. Yarışmaya katıldım fakat müzik yarışmasının bana hiçbir karı olmadı.” dedi. 

İzmir’de doğan ve Balıkesir’de yaşayıp, 18 yaşında İstanbul aşkı için, İstanbul’a geldiğini söyleyen Sipahi; “İlk lisede sahneye çıkmıştım. O dönemlerde de müzisyen ve oyuncu olmak istiyordum. Müzik eğitimi almadım. Şu anda da Bilgisayar mühendisliği okuyorum, birkaç dersim kaldı, fakat bölümümü sevmediğim için okula bile gitmek istemiyorum. Sektörde önemli olan hırs, istek ve çalışmak” diye söyledi.   

Deniz Sipahi: Ajda Pekkan Hepimizi Kovdu

İlk dizi deneyimini “Kız Kaçıran” dizisinde Fatoş karakteriyle yapan Deniz Sipahi, ilk deneyiminin hayal kırıklığı olduğunu dile getirerek; “İlk dizim sadece beş bölüm sürdü, fakat ikinci dizim “Dürüye’nin Güğümleri” yaklaşık iki yıl sürdü. Sonrasında “Bir Kadın Tanıdım”da oynadım, o da bir sene sürdü. Daha sonra “Deniz Yıldızı” dizisinde 100 bölüm oynadım.  Şu an tamamen müziğe yöneldim. Çünkü oyunculuğun çalışma şartları belirsiz.  Dokuz saat bekleyip hiç bölüm çekmeden eve geldiğimi biliyorum. Oyuncu arkadaşlar eziyet noktasına geliyor. Şu anki oyunculara çok üzülüyorum. O kadar para kazanıyorlar fakat harcayacak zaman bulamıyorlar.” dedi.

Deniz Sipahi, İlk yayınlanan şarkısı “Karaborsa”nın hikayesini ise şu şekilde anlattı: “Hakan Tunçbilek bu şarkıyı evde çalarken çok beğendim ve “Ne olur bu şarkı benim olsun” dedim. Hakan da şarkıyı bana verdi. Sonra “Güneşi Beklerken” dizisinin yönetmeni istedi bu şarkıyı bizden. Hep “Önümüzdeki hafta yayınlanacak” dediler ve bizi çok beklettiler. Sonra güzel bir sahneye koydular ve bir gecede kırk binleri buldu şarkı.” 

Deniz Sipahi: Ajda Pekkan Hepimizi Kovdu

Ajda Pekkan, Gökhan Türkmen ve Burak Kut’a vokallik yapan Deniz Sipahi; “Bir arkadaşımın cafesinde şarkı söylüyordum, bir gün Burak Kut beni dinlemeye geldi ve turneye davet etti beni. Turne boyunca vokallik yaptım ona. Ajda Pekkan’a vokallik yapmam ise şöyle oldu: Bir arkadaşım beni Ajda Pekkan’a dinletmiş, o da çok beğenmiş. Bunun üzerine biz Beyaz Show’a çıktık ve ben Ajda Pekkan’a vokallik yaptım. Fakat Ajda Pekkan orkestradan memnun kalmayarak hepimizi kovdu.” diyerek sözlerini dile getirdi.

Deniz Sipahi: Ajda Pekkan Hepimizi Kovdu

Program boyunca akustik performans sergileyen Deniz Sipahi ilk olarak, “Aşk Yok Olmaktır” şarkısının akustik versiyonunu yorumladı. 

Deniz Sipahi program boyunca “Kimse Bilmez”, “Yanarım”, “Düşünme Hiç”, “Aslolan Aşktır” ve “Uçurtma” adlı şarkıların akustik versiyonlarını yorumladı. Şarkıcıya Gitarda Tolga Akyıldız, Kemanda ise Müge Çakarlı eşlik etti.

18.04.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM