Hey! Douglas ve Göksel 'Duruyor Dünya' için Bir Araya Geldi

Hey! Douglas ve Göksel 'Duruyor Dünya' için Bir Araya Geldi

Büyük bir fenomene dönüşen Hey! Douglas ile Türk pop müziğinin en güçlü seslerinden Göksel’in söz ve müziğini birlikte yaptığı  ‘Duruyor Dünya’ şarkısı ITunes ve Spotify gibi dijital mecralarda sevenleriyle buluştu.


Türk müziğindeki dönemlerden esinlenerek psychedelic, funk ve soul yansımalarla oluşturduğu yaratıcı yorumları ve görsel kimliğiyle kısa sürede büyük bir fenomene dönüşen Hey! Douglas ve farklı tarzı ve güçlü sesi ile sevilen sanatçı Göksel birlikte harika bir işe imza attılar!


Bugüne kadar ağırlıklı olarak 70’ler döneminde yayınlanan Türkçe eserleri kendine has tarzı ile harmanlayarak kendi kitlesini yaratan Hey! Douglas alternatif tarzı ile dinleyicileri 70’ler dönemine götürürken, Göksel’in nostaljik sesi ile birlikte hazırladıkları ‘Duruyor Dünya’ şarkısını dinleyiciler ile buluşturmanın heyecanını yaşıyor.


Anadolu’nun karmaşık ve zengin kültürel katmanlarını yoğurarak ortaya özgün bir ruh çıkaran Hey! Douglas bağımsız müzik aleminde ve kulüp kültüründe önemli figürlerden. Türkiye’nin en önemli prodüktörlerinden biri olarak bahsedilen VeYasin, Hey! Douglas mahlasıyla esinlendiği bu ‘eski dönem müziklerini’ bir arkeolog gibi kazıyor ve günümüz teknolojisiyle cilalıyor.

12.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM