Tufan Kayhan: 9 Saat O Kanalın Kapısında Bekledim

Tufan Kayhan: 9 Saat O Kanalın Kapısında Bekledim

2017 yılının son günlerinde “Mahalle” adlı teklisi ile müzik dünyasına geri dönen Tufan Kayhan Michael Kuyucu’nun TRT FM’de  hazırlayıp sunduğu “Renkli Saatler” programına konuk oldu. Doksanların sevilen şarkıları orkestrası eşliğinde seslendiren Tufan Kayhan o dönemin popüler müzik televizyonu Kral TV’ye gönderme yaparak o kanalın müzik kariyerine etki ettiğini ve klibini yayınlamadığını söylerken “Klibimi yayınlamayan kanal ile görüşmek için 9 Saat Kanalın önünde bekledim, ama görüşemedim” dedi.


Tufan Kayhan: 9 Saat O Kanalın Kapısında Bekledim


25 yıldır müzik sektöründe olan Tufan Kayhan: “Müziğe 92 yılında 15 yaşlarında başladım ve 25 yıldır müzik sektöründeyim. Gaziantepliyim ve Antalya’da büyüdüm. ‘Ben şarkıcı olacağım’ diyerek İstanbul’a geldim. Raks Müzik’in düzenlediği bir yarışmaya katıldım, o yarışmada kadınlardan İpek Açar birinci oldu, ben de erkeklerde birinci olmuştum. Harun Kolçak, Aysel Gürel gibi jüriler vardı. Yarışma sonrası aileme ödülümü götürdüm ‘Ben gidiyorum’ dedim. Annem doktor olmamı istiyordu, büyükbabamın da Aşık Veysel ile plakları vardı. İstanbul’a geldim sesimi dinlediler ve albüm yaptılar, sonra ismim duyuldu” dedi.

Tufan Kayhan: 9 Saat O Kanalın Kapısında Bekledim

90larda Çok Kişiye Haksızlık Yapıldı

Tufan Kayhan, “90’larda çok kişiye haksızlık yapıldı ve benim de klibim yasaklandı, yayınlanmadı. 9 saat kanalın önünde beklediğimi biliyorum içeri almamışlardı. Bir yıl sonra nedenini öğrendiğimde iki kişiden birinin yükselmesi gerektiğini, bunun için birinin önünü kesmeleri gerektiğini söylediler. O kişi de ben oldum… O dönemlerde bir sanatçının 6 ay evden çıkmadığını biliyoruz. Şarkıcıların başına o dönem çok kötü şeyler geldi.  90’lardan günümüze çok şey değişti. Şarkı bakımından bakarsak, mesela şu an son 10 yılda çalan şarkılarda akılda kalan şarkı hiç olmadı” yorumunda bulundu. 

Tufan Kayhan: 9 Saat O Kanalın Kapısında Bekledim

90lardan Akustik Müzik Keyfi

Program boyunca akustik performans sergileyen Tufan Kayhan “Sen İstanbul’sun”, “Adam”, “Yazık”, “Arnavut Kaldırımı”, “Vermem Seni Ellere”, “Serserim Benim”, “Eğlen Güzelim” ve “Zalim” şarkılarının akustik versiyonlarını yorumladı ve şarkıcıya program boyunca gitarda Umut Özgür, kemanda Selçuk Tekay’ın oğlu Mert Tekay, perküsyonda ise Semih Bulut eşlik etti.

Tufan Kayhan: 9 Saat O Kanalın Kapısında Bekledim

 

12.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM