Kubat'ın Yeni Albümü 'Türküyüz' Müzikseverlerle Buluştu

Kubat'ın Yeni Albümü 'Türküyüz' Müzikseverlerle Buluştu

İki yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşan Kubat’ın ‘Türküyüz’ albümü, tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.


Medeniyetler beşiği Anadolu’nun kadim kültürü, milyonların beğenisini kazanan Kubat’ın sesinde yeniden hayat bulurken Levent Yavuz’un objektifinden  albüme yansıyan fotoğraflar, yaşanmışlıkları gözler önüne serecek. Kubat’ın projelendirdiği albüm kapağını, her yöreden insanlarımızın portre fotoğrafları süsledi. 12 unutulmaz eserin yer aldığı albümün kapak fotoğrafları, fotoğraf sanatçısı Levent Yavuz’un portfolyosundaki 40 yılda Türkiye’nin dört bir yanını dolaşarak pozladığı genç, yaşlı birçok insanın portrelerinden oluştu. Albümdeki eserlerin yanı sıra Levent Yavuz’un karelerine yansıyan, yurdumuzun güzel insanlarının doğallığı da müzikseverlerin beğenisini kazanacak. 


Türk halk müziğinin unutulmaz eserlerinin yer aldığı ‘Türküyüz’ albümü DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. ‘Türküyüz’ albümünde dinleyicileri sürprizler de bekliyor. Albümde söz ve müziği usta türkücü Neşet Ertaş’a ait olan ‘Gönül Dağı’ türküsü yeni düzenlemesiyle yer alırken, bir diğer sürpriz ise Musa Eroğlu’ndan geldi. Sözleri Dursun Ali Akınet’e, müziği ise Musa Eroğlu’na ait olan yepyeni bir çalışma ‘Firari’ de Kubat’ın albümünde öne çıkan türküler arasındaki yerini aldı. Müzik yönetmenliğine İsmail Derker’in, düzenlemelerine ise Mehmethan Dişbudak’ın imza attığı albüm 12 unutulmaz eserden oluşuyor.


Albüm kapağında projede emeği geçenlere tek tek teşekkür eden başarılı sanatçı, baba olduktan sonra duygularının notalara yansımasının daha gerçekçi olduğunu ifade etti. Ailesine de teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Kubat, ‘Babalıkla duyguların notalara yansıması daha gerçekçi tınlıyor. Beni baba yaptıkları için canım kızım Ayza’ya ve eşim Eylem’e teşekkür ederim’ cümleleriyle samimi bir şekilde duygularını dile getirdi.

22.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM