Deha Bilimlier: Klip Çekmek Zor İş

Deha Bilimlier: Klip Çekmek Zor İş

6 Nisan 2018 günü “Adı Aşk” adlı single’ını yayınlayan Deha Bilimlier, Michael Kuyucu’nun TRT FM’de  hazırlayıp sunduğu “Renkli Saatler” programına konuk oldu. 


Deha Bilimlier: Klip Çekmek Zor İş


2017 yılında patlayan “Tanrım” şarkısının kendisine bir maddi getiri sağlamadığını dile getiren Deha Bilimlier: “Tanrım’ın maddi anlamda bana bir katkısı olmadı fakat medyadaki pozisyonuma çok katkısı oldu. Tanrım bitince birkaç besteci arkadaşımı aradım “Bu enerjiyi bozmadan ne yapabiliriz?’ dedim ve İlyas Yalçıntaş’tan 3-4 beste geldi, aralarından ‘Hançer’i çok beğendim ‘Okeydir’ dedim ve hazırladık” dedi. 

Deha Bilimlier: Klip Çekmek Zor İş

Klip Çekmek Zor İş

“Adı Aşk” albümünde 3 şarkı ve bir versiyon yer alan Deha Bilimlier, sözü müziği İlyas Yalçıntaş’a, aranjesi ise Febyo Taşel’e ait olan “Hançer” şarkısının klibinde Murat Joker’le çalıştı. Deha Bilimlier: “Kliplerde oyunculuk yapmayı sevmiyorum, yalan geliyor bana. 24 saat sürüyor çekimler ve ben de ikizler burcu olduğum için dayanamıyorum. Aynı bölümü aynı duvar önünde 30 kere okuyorsun. Biraz zor bir iş. Sabahta erken kalkıyorsun bu da zor geliyor” diyerek klip çekmenin zorluğunu ifade etti. “Şarkıyı hissetmezsem asla söyleyemem, hissettiğim şarkıyı da 10 sene arka arkaya söylerim” diyen Deha Bilimlier: “Günümüzde genele hitap etme diye bir şey kalmadı; herkes kendi kitlesine seslenmeli, ben de öyle yapıyorum. Mesela insanlar yazın kulüp şarkıları dinlerken, plajdan çıktıkları zaman hava kapandığında kulaklığı takıp Deha Bilimlier dinlemeli” diye söyledi. 

Deha Bilimlier: Klip Çekmek Zor İş   Trafikteyken SMS Göndermeyin, Sosyal Medyaya Bakmayın

Trafikte telefonla ilgilenen insanlara gönderme yapan Deha Bilimlier: “Trafik sıkıştığında radyo dostumuz oluyor ve radyo dinliyoruz. Kırmızı ışıkta durduğumda kimsenin etrafa bakmadığını, herkesin telefona baktığını görüyorum. Telefonla konuşurken hiç yoktan etrafa bakılıyor ama mesajlaşırken ve sosyal medyaya bakarken hiç etrafa bakılmıyor. Trafikte telefonla mesaj göndermeyin, sosyal medyaya bakmayın. Artık insanlar arasındaki bütün muhabbet ‘seni kim beğendi, kim takip etti?’ oldu.” dedi. Son olarak yarışma programlarına de değinen Deha Bilimlier, “Ben İzmir’den İstanbul’a gelip yarışmalara katıldım ve şöhreti yakaladım bu kendi başarımdır, fakat bu şöhret uzun sürmedi. Yarışma şöhretleri gelip geçici, bu yüzden insanlar yarışmaya katılacaklarına daha çok performans sergilemeye çalışsınlar” dedi.

Program boyunca akustik performans sergileyen Deha Bilimlier “Papatya”, “Kalben”, “Hançer”, “Tanrım”, “Vazgeç Kalbim”, “Sensiz Olmaz”, “Sen Olsan Bari” ve “Nilüfer”  şarkılarının akustik versiyonlarını yorumladı. Ayrıca şarkıcıya program boyunca klavyede orkestra şefi Berkay Şenol, gitarda ise Sercan Özcan eşlik etti.  

Deha Bilimlier: Klip Çekmek Zor İş

19.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM