Yıldız Tilbe Sinan Yıldırım'a Hangi Şarkısını Hediye Etti?

Yıldız Tilbe Sinan Yıldırım'a Hangi Şarkısını Hediye Etti?

“Biraz Sen Biraz Ben” adlı ilk albümünü Nisan ayında müzik marketlere sunan Sinan Yıldırım, Michael Kuyucu’nun TRT FM’de hazırlayıp sunduğu “Renkli Saatler” programına konuk oldu. 


Yeni yayınladığı albümün kapağını seçmekte zorlandığını dile getiren Sinan Yıldırım, albüm kapağı için 1866 tane fotoğraf çektiklerini ve hiçbirini kullanmadıklarını; albüm kapağı fotoğrafını klipten çektiklerini söyledi.

Babam: Bir Gün Meşhur Olacaksın ve Sakladığım İlk Kasetini Gazetecilere Vereceğim

29 yaşında olan Sinan Yıldırım: “Kendimi bildim bileli hayatımda hep müzik vardı. İlkokul beşinci sınıfta ayna karşısında şarkı söylemeye başladım. Sesimin güzel olduğunu fark ettim. Babam da nerede düğün varsa beni zorla götürürdü. Bir yarışmaya katıldım ve 1 puan farkla birinci seçildim. Yarışmadan sonra Kaymakam bey 24 saat içinde albüm hediyesi sundu bana. Ücreti bize takdim etti ve biz de kimle çalışsak diye baktık, birisini tercih ettik. 24 saat içinde albümü yaptık. Albümün geneli türküydü. Hatta son şarkıda uykum geldi ve babam bana gidip süt aldı” dedi. “Hatta ilk kasetimi babam hala saklıyor; ‘Bir gün meşhur olacaksın ve bunu gazetecilere vereceğim’ diyor” diye de ekledi. 

Yıldız Tilbe Sinan Yıldırım'a Hangi Şarkısını Hediye Etti?

Uluslararası Yarışmada Birinci Oldum

Aynı zamanda 11 yıllık müzik öğretmenliği yapan Sinan Yıldırım: “14 yaşında sahnelere başladım. Şu anda da müzik öğretmenlik yapıyorum. Lise öğrencileri okulun kıymetini bilsinler, çünkü en güzel yıllar lise yıllarıdır” diyerek lise öğrencilerine seslendi ve Uluslararası yarışmaya katıldığını, herkesin İngilizce söylediğini, yalnızca kendisinin Türkçe şarkı söylediğini ve 48 ülke arasından birinci olduğunu da dile getirdi. Ödülü aldıktan sonra “Antep Devlet Konservatuvarında “Türk Halk Müziği - Ses Eğitimi” aldığını da sözlerine ekledi.

Yıldız Tilbe Şarkıyı Bana Hediye Edince Şükrettim

İnstagram’da paylaştığı videolarla adını duyuran Sinan Yıldırım: “Ben üniversitedeyken Facebook çok modaydı. Arkadaşım ‘Video çekelim mi?’ dedi. Bunun üzerine gitar ve bağlama eşliğinde ‘Saçlarını taramışsın’ı söyleyerek çift ses yaptık. Videoyu attık ve mailer patladı. O video aşırı izlendi ve biz 40 tane konser turnesine gittik. Sonra Facebook’a yüklemeye devam ettik ardından da Youtube’a. İstanbul’a gelince de O Ses Türkiye’ye katıldım. Yarışma sonrası İnstagram’da ‘Aşk Bir Kahkaha’ şarkısını ‘Aşk Çiçeğim’ şarkısıyla birleştirip söyleyerek eğlenceli hale getirdik ve ertesi gün bir baktım takipçim 3 binden 75 bine çıkmış. Keşfete bastığınızda her yerde ben vardım. O videomu Yıldız Tilbe’de paylaşmıştı. Ardından Yıldız Tilbe şarkıyı bana hediye edince şükrettim” dedi.

Yıldız Tilbe Sinan Yıldırım'a Hangi Şarkısını Hediye Etti?

Program boyunca akustik performans sergileyen Sinan Yıldırım “Hayat”, “İki Aşık”, “Damla Damla”, “Kaç Kere”, “Hatıran Yeter”, “İçimdeki Duman”, ve “Bulutlara Esir Olduk” şarkılarının akustik versiyonlarını yorumladı. Sinan Yıldırım’ın hem gitar çalıp hem de şarkı söylediği programda yorumcuya program boyunca orkestrada Akın Ok (Klarnet) , Yaşar Peşluk (Perküsyon)  eşlik etti.

 

19.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM