Bilge Nihan: “Albüm Yapmak Deli İşi”

Bilge Nihan: “Albüm Yapmak Deli İşi”

İlk olarak Bahadır Tatlıöz’le yaptığı "Net" adlı düetle adını duyuran ve kısa bir süre önce de “Felek” adlı şarkıyı müzik marketlere sunan Bilge Nihan, Michael Kuyucu’nun TRT FM’de hazırlayıp sunduğu “Renkli Saatler” programına konuk oldu. 


Bilge Nihan: “Albüm Yapmak Deli İşi”


Bilge Nihan ilk sahneye çıkışının Berlin’de Avni Anıl’ın da katıldığı bir etkinlikte gerçek ve bu gecede bin kişinin önünde şarkı söylediğini ve sahnede heyecandan bayıldığını söyledi. 

Meşhur Olmak İçin İstanbul’a Geldim

Pedagoji mezunu olan Bilge Nihan, 2000 yılında TRT’nin yaptığı bir ses yarışmasında ikinci olduğunu ama birinci olamamayı hazmedemediğini dile getirdi. Yarışma sonrası Berlin’de şarkı söylemeye başlayan Bilge Nihan, Berlin’de 3 yıl çalıştığını ve artık o işin kendisine yetmemeye başladığını, çevresindeki insanların da kendisinin albüm yapmak için İstanbul’a gitmesi gerektiğini söylediklerini ve böylece İstanbul’a gitme kararı aldığını söyledi. Bilge Nihan, Michael Kuyucu’ya “Babama İstanbul’a gideceğimi söylediğimde karşı çıktı. Fakat ben ‘Meşhur olacağım’ diyerek İstanbul’a geldim” dedi.  

Bilge Nihan: “Albüm Yapmak Deli İşi”

Albüm Yapmak İçin 6 Sene Bekledim

İstanbul’a geldikten sonra albüm yapmak için 6 sene beklediğini söyleyen Bilge Nihan, “Kilit” adlı ilk albümü ile müzik dünyasına merhaba dedi. 2018 Nisanında “Felek” adlı yeni şarkısını sözlerini Sıla’dan alan Bilge Nihan,  albüm yapmanın deli işi olduğunu belirterek; “Albüm yapmak öyle zor ki, yeri geliyor elektrik ve su faturasını dahi ödemeyip klibi ve albümü düşünüyorsunuz” dedi.  Türkçeye çok önem verdiğini belirten şarkıcı, “Ana dilinize ne kadar hakim olursanız, ikinci dili o kadar iyi öğrenirsiniz, o yüzden önce Türkçeyi güzel konuşmak lazım. Aileler çocuklarına önce kendi dilimizi iyi öğretmeli” diyerek Türkçe’nin önemini vurguladı. 

Bilge Nihan: “Albüm Yapmak Deli İşi”  

Michael Kuyucu’nun programına konuk olan Bilge Nihan, program boyunca akustik performans sergiledi. Bilge Nihan programda “Vay Haline” - “Mutlu Son”- “Felek” – “ Ya Sonra” – “Ünzile” – “Aşk” – “Ben Böyleyim” gibi şarkıların akustik versiyonlarını yorumladı. Bilge Nihan’a  program boyunca orkestrada Taner Şar (Klavye), Cünyet Yamaner (Gitar) ve Koray Vural (Perküsyon)  eşlik etti.

Bilge Nihan: “Albüm Yapmak Deli İşi” 

26.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM