Nurcan Eren – Tin (DMC -2017)

Nurcan Eren – Tin (DMC  -2017)

 Türkiye’de her ay onlarca albüm müzik marketlere sunuluyor. Bu albümlerin pek çoğu kendine tanıtım için platform bulamıyor ve hak ettiği geri döşünü alamıyor. Nurcan Eren’in “Tin” adlı albümüe böyle bir albüm.  Akustik ağırlıklı yapılmış düzenlemelerde aranjör Göksun Çavdar iyi bir iş çıkartmış. Şarkıların tamamına yakın bölümünü yorumcu Nurcan Eren kendisi yazmış.  Beste kalitesine bakıldığına ağır bir albüm, hatta melankolik bir albüm diyebiliriz “Tin” için. 


Albümde kaliteli bir sound var, iyi besteler var. Bunlara örnek olarak “Ben Yokum” adlı tango ve “Gitme” adlı şarkıyı göstermek isterim. “Gitme” adlı bestenin düzenlemesi çok kaliteli, muhteşem yaylılar yazılmış, zengin bir düzenleme ile hazırlanmış. Albümün kaliteli düzenlemelerinden biri de “Sahipsiz” adlı latin şarkı. Albümün en ağır bestesi “Gözleriniz ve Siz”, Türkiye’de üretilen pop müziğin çok üstünde bir kalitede kurgulanmış.

Nurcan Eren iyi bir ses, bazı şarkılarda çok bağırıyor orda biraz duygusunu kaybediyor ama şarkılara hâkim, gayet iyi yorumlamış şarkıları. Bazı şarkılarda Zuhal Olcay’ın müzikal tadını veriyor. Albümün geneli ağır şarkılardan oluşuyor. 

Bu tarz yüksek müzikal değeri olan albümlerin medyada yer bulamaması iyi müzik üretenler adına şanssızlık. Nurcan Eren belki çok büyük bir ses getirmedi bu albümüyle ama müzik arşivlerinde dinlenebilecek alternatif bir pop albüm hazırladı.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1.Kendim Ettim

2.Ben Yokum

3.Sen Yine Giderken

4.Gitme

5.Çekinmeden Gel

6.Nerdeyse

7.Sahipsiz

8.Ruhum Kanıyor

9.Gözleriniz ve Siz

10.Sevgilim

30.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM