Derya Bedavacı - Sayende (Hak Yapım - 2018)

Derya Bedavacı -  Sayende (Hak Yapım -  2018)

Müzik dünyasına “Sayende” adlı albümle ilk girişini yapan Derya Bedavacı, İspanyol gırtlak yorumuyla farklı bir yorumcu olduğunu gösteriyor.  Yedi şarkı ve bir versiyon içeren albümün çıkış şarkısı “Yıllanmış Eşya” , iyi bir şarkı özellikle nakarattaki meyan ilgi çekiyor. Albümde üçüncü sırada yer alan “Yapma” adlı şarkı bence çok daha iyi bir şarkı. Latin -  Pop ve alaturka düzenleme sentezi , melodik yapısı ile hem akılda kalıyor hem de daha kaliteli tınlıyor kulaklarda.  Benim ilgimi çeken bir diğer şarkıda “Kavuştuk” . Biraz Sıla tarzı kokan bir şarkı, Derya keşke daha pesten okusaydı şarkıyı daha sıcak bir tını yakalardı diyesim geliyor, ancak beste olarak güçlü bir beste olduğunu söylemem gerek. Özellikle Fırat Özbaylar’da iyi bir performans sergilemiş ve zengin bir düzenleme hazırlamış.


Derya Bedavacı albümünde seslendirdiği şarkıların biri hariç hepsini kendisi yazdı.  Düzenlemelerde Aydın Kara – Gökhan Varol ve Fırat Özbaylar iyi bir performans sergiliyor. 

Albümde yer alan “Yıllanmış Eşya”nın remix versiyonu gayet cool bir remix olmuş, şarkıyı sanki daha fazla göstermiş. Müzik dünyasına bu albümle giriş yapan Derya Bedavacı iyi bir yorumcu ama ticari nosyonlar içeren şarkılar yok. Buda albümün işini zorlaştırıyor.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Sayende

2. Yıllanmış Eşya

3. Yapma

4. Koyver

5. Malum

6. Kavuştuk

7. Koyver [Metehan Köseoğlu - Remix]

8. Yıllanmış Eşya [Semih Tuncer - Remix]

30.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM