Ahmet Koç – Evvel Zaman İçinde (DMC - 2018)

Ahmet Koç – Evvel Zaman İçinde  (DMC -  2018)

Başarılı müzisyen Ahmet Koç, bir yeni şarkısı ve iki eski albümünü bir CD set olarak paketleyerek sunmuş müzik marketlere. Üç cdden oluşan albüm setinin birinci cdsinde Narcos Dizisinin müziği “Sevgiliyiz Hala” adlı şarkı yer alıyor. Amarante’nin bestesine Zeki Güner’in yazdığı sözlerden oluşan şarkıyı Mami seslendirmiş. Çok güzel bir melodi ve çok başarılı bir düzenleme olmuş diyebilirim. Birinci CDde şarkının bir de enstrümantal versiyonu var ki bu düzenlemede Ahmet Koç’un bağlama konusunda ki başarısı ve ne kadar iyi bir aranjör olduğunu bir kez daha görüyoruz. Volero ritminde kurgulanan şarkı nostaljik bir tınıda kurgulanmış, zengin bir alt yapı ve duygusallığın ön planda olduğu muhteşem bir düzenleme olmuş.


Üçlü albüm setinin ikinci ve üçüncü cdsinde Ahmet Koç’un daha önce yayınlanan “Sözün Bittiği Yer” ve “Paradox” adlı albümleri yer alıyor.  Dünya ve Türk müziği klasiklerinin Ahmet Koç düzenlemelerini içeren bu albümler gerçekten altın değerinde. Özellikle bağlama öylesine iyi işlenmiş ki şarkılara, bu albümler Türkiye sınırları dışına taşıyor.

Albümlerde “Hasta Siempre”- “Fragile” – “My Way” gibi dünya klasiklerinin yanı sıra “Kavak Yelleri” ve “Tükeneceğiz” gibi Türk pop müziği klasiklerinin enstrümantal yorumları var. Bağlamanın muhteşem tınısı ile batı alt yapıları öylesine güzel kurgulanmış ki Ahmet Koç’u tebrik etmekten öteye gidemiyorum. Bir dönemler meslek birlikleri ile gereksiz yere adını kirleten ve yoran, müzikten uzak kalan Ahmet Koç’un tekrar albüm dünyasına bu proje ile dönmesi beni mutlu etti. “Sevgiliyiz Hala” çok güzel bir şarkı, ayrıca müzisyenin daha önce yayınlanan iki albümünün de bir paket halinde sunulması hem kalite adına hem de ticaret adına akıllıca düşünülmüş bir şey.  Bu albüm setini dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Hatta yurt dışında da tanıdıklarınız varsa işte bizim bağlamamız diyerek bu albüm setini oradakilere armağan edebilirsiniz.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

CD.1 (AHMET KOÇ FEAT.MAMİ)

1. Sevgiliyiz Hala ( Narcos Dizi Müziği ) Feat.Mami

2. Tuyo (Narcos Dizi Müziği) Enstrümantal

CD.2 (SÖZÜN BİTTİĞİ YER)

1. Polyushka Polye / Konstantinovich Knipper

2. Tükeneceğiz / Sezen Aksu

3. The a La Menthe / Mazous Ahmet, Mazous MUhammed

4. Love In Portofino / Ferdinando Buscaglione, Matteo Chiosso

5. Bella Ciao / İtalyan Halk Ezgisi

6. Kavak Yelleri / Ülkü Aker, Nilüfer Yumlu, Buğra Uğur

7. Rain / Terence trent D'arby

8. The Lonely Shepherd / James Last, Robert F. Diggs

9. Careless Whisper / George Michael, Andrew Ridgeley

10. The Traveller / Chris De Gurgh

11. Kurbağalar / Hasan Hüseyin Demirel

CD.3 (PARADOKS)

1. Hasta Siempre 

2. Fragile 

3. My Way 

4. Sorry Seems To Be The Hardest Word

5. Hotel California 

6. Surf Rider 

7. Godfather 

8. Shape Of My Heart 

9. Tamally Maak 

10. Total Eclipse Of The Heart 

11. Morena De Mi Corason 

12. My Heart Will Go On

30.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM