ENBE & Behzat Gerçeker – (DMC 2018)

ENBE & Behzat Gerçeker – (DMC 2018)

Türkiye’nin en önemli ve usta müzisyen ve proje adamlarından biri olan Behzat Gerçeker 2018 yılında yayınladığı ve kendi adını verdiği bu albümde yine sürprizlerle bir karışık kaset tadında çıktı karşımıza.


Behzat Gerçeker her ENBE albümünde yaptığı gibi bu albümde de hem popüler yorumculara yer verdi hem de tanınmayan yeni gençlere destek oldu.  Albümün açılış şarkısı “Yarım Sevda”  Ezgi Ayçe ve Doğukan Meteoğlu bu albümün genç yetenekleri. 

Albümde ilk kez iki eski sevgili İzel ve Sinan Akçıl’ı bir düetle bir araya getirdi. “Teşekkürler Sevgilim” bu yönü ile de çok dikkat çekiyor. Bengü “Yorma” adlı şarkıda genç yetenek Doğukan Meteoğlu ile düet yaparak genç bir soliste destek oldu.

ENBE albümleri her zaman starların buluştuğu albümler olmuştur, bu 2018 albümün de de öyle çok başarılı yorumcular var. Bengü, Ferhat Göçer, Yonca Lodi, İlyas Yalçıntaş, Burcu Güneş ve Ziynet Sali bunlara örnek.

Özellikle İlyas Yalçıntaş’ın seslendirdiği “Bir Yola Çıktım” ve Burcu Güneş’in “Ağır Yaralı” şarkısı dikkat çekiyor. Albümde her ENBE albümünde olduğu gibi bir de İngilizce şarkı var. Elieve’nin seslendirdiği “Something Stupid” adlı şarkı albüme farklı bir kalite katmış.

ENBE’nin albümleri her daim kaliteli ve iyi albümler olmuştur, bir proje adamı olan Behzat Gerçeker’in bu konudaki ustalığı tabii ki bunda büyük etken. Kayıtları temiz, kaliteli düzenlemelerden oluşan karışık şarkılardan oluşmuş bir kaset gibi. 

Albümde Yer Alan Şarkılar

1. Yarım Sevda - feat.Ezgi Ayçe 

2. Bir Yola Çıktım - feat.İlyas Yalçıntaş 

3. Yorma - feat. Bengü & Doğukan Medetoğlu

4. Teşekkürler Sevgilim -feat.İzel & Sinan akçıl 

5. Sana Ne -feat.Ferhat Göçer

6. Hepsi Geçecek- feat.Yonca Lodi  

7. Keman - feat.Doğukan Medetoğlu

8. Somethings Stupid- feat.Elieve

9. Bir Yola Çıktım - feat.İlyas Yalçıntaş

10. Yarım Sevda - feat.Ezgi Ayçe 

 Bonus Track 


1. Bir Melekten Hediye - feat.Ziynet Sali 

2. Ağır Yaralı - feat.Burcu Güneş 

3. Bilir Mi ? - feat.Feride Hilal Akın

31.05.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM