İncesaz 9 – Peşindeyim (Kalan Müzik – 2018)

İncesaz 9 – Peşindeyim (Kalan Müzik – 2018)

 Alaturka müziğinin soundu ile batı soundunu soft bir yorumla dinlemek isteyenler için ideal bir albüm “Peşindeyim”. Alaturka müziğine farklı bir tat sunan İncesaz 9 topluluğu tambur, kemençe ve gitar gibi klasik alaturka müziğinde aynı anda fazla rastlanmayan enstrümanlara yer vermiş. Albümde çok soft bir sound var. Ayrıca bir sound bütünlüğü var. On bir şarkının yer aldığı albümde ilk şarkı ile son şarkı arasında nerdeyse hiç farkı yok, düzenlemelerde bütünlük var. Soft bir sound içeren albümde Cengiz Onural bestelerinin  yanı sıra bir tane de Haris Alexiou şarkısı var.


İncesaz daha önce “Ekmek Teknesi” – “Süper Baba”  - “ İkinci Bahar” gibi dizilerde ki müzikleri ile dikkatleri çekmiş ve müzik dünyasında farklılaşmıştı. Bu albümde de bu farklarını hissettiriyorlar. Albümün mixi çok başarılı, enstrümanları tek tek dinleyebiliyorsunuz, Oya – Bora İkilisinin Bora’sı Bora Ebeoğlu ‘nun ve Ezgi Köker’in vokali ile şarkılara güzel bir ruh katılmış. 

Şunu söylemek isterim ki “Peşindeyim” albümünü tarif etmek çok zor, ama şöyle diyebilirim: Alaturka müziği ile batı müziğinin başarılı bir sentezinden oluşan batı normlarında kurgulanmış ve muaazzam mixlenmiş şarkılardan oluşan, dinlerken dinlendiren kalite kokan ve popüler kültüren çok uzakta bir albüm.

Alternatif ve gürültüsüz müzik dinlemek isteyenler için özel kurgulanmış bir albüm diyebilirim. Alaturka albümlerin sayısının azaldığı nerdeyse hiç üretilmediği bir dönemde bu albümde çölde su gibi. Mutlaka dinleyin derim.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. İnce ayar

2. Fotoroman

3. Geçmesen

4. Akdeniz

5. Susmak

6. Masal

7. Şairin adı yok

8. Peşindeyim

9. Şaka

10. Tahta bavul

11. Dua

01.06.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM