Gizem Berk – Ayrılığın 4 Rengi (Ada Müzik – 2018)

Gizem Berk – Ayrılığın 4 Rengi (Ada Müzik – 2018)

Müzik dünyasının yetenekli müzisyenlerinden biri. Şarkılarını kendisi yazmış, albümünü kendisi kurgulamış ve piyasa sunulmak üzere tamamlamış.  Gizem Berk, iyi şarkı söyleyen yetenekli bir solist. Şarkılarını rock edasında seslendiriyor, ama soft rock diyebilirim. Çok abartılı bir rock tını yok.


Dört şarkılık bir maxi single olan “Ayrılığın 4 Rengi”nde dört şarkı var.  “Beni Kalbimden Çıkartma” adlı şarkıda Cem Adrian ile düet yapan Gizem Berk’in yorumcu kimliğine söyleyecek bir tane bile olumsuz kelime bulamıyorum. Şarkılar belki standart Türk müziğinden farklı biraz da alternatif diyebilirim. 

Şarkıların düzenlemeleri çok kaliteli olmuş. Müzisyenlerin katkısı albümde çok bariz duluyor, yaylıların katkısı albümün kalitesini daha da arttırmış. Özellikle albümün açılış şarkısı “Ne Fark eder” de çok iyi bir sound ve düzenleme var.  Bu şarkıdaki gitar ve yaylıların tınısı şarkıya çok farklı bir hava katmış. Yer yer Retro bir düzenleme anlayışı var. Albümün düzenlemelerine imza atan Erkan Tatoğlu ve Erkan Yaman’ı tebrik etmek gerekiyor. Çok sağlam bir ile imza atmışlar. 

Ne yazık ki promosyon yüzünden bu tarz albümler hak ettikleri ilgiyi göremiyor, bu albümler Türkiye’de üretilen müziğin sanıldığı kadar kötü olmadığının kanıtı aslında. Ama maalesef arz edilen müzik o kadar kötü ki onlara kaptırıp bu işleri göremiyor müzik dinleyicisi.  Albümün üçüncü şarkısı “Resimler” ve dördüncü şarkısı “Beni Kalbimden Çıkarma” belki biraz alternatif ama ilk şarkı “Ne Fark Eder” ana akım müzikle yarışabilecek kalitede ve standartta bir şarkı.  

“Resimler” adlı şarkıda şana eşlik eden yaylılar mesela inanılmaz. Gizem Berk adını bu albümle ilk kez duydum ve bu ülkede iyi müzik yapan müzisyenlerin hala var olduğuna bir kez daha inandım.  Rock ile pop ve senfonik müzik tutkunlarının bu tarzın ortak paydada buluştuğunu görecekler bu albümde. Bence güzel bir iş olmuş, özellikle “Ne Fark Eder” çok kaliteli ve iyi bir şarkı olmuş.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Ne Fark Eder

Söz - Müzik: Gizem Berk

2. Unutma

Söz - Müzik: Gizem Berk

3. Resimler 

Söz - Müzik: Gizem Berk

4. Beni Kalbinden Çıkarma (feat. Cem Adrian)  

Söz - Müzik: Gizem Berk 

01.06.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM