Emel Sayın – Sevgisiz Yaşayamam (Yavuz Burç – 2018)

Emel Sayın – Sevgisiz Yaşayamam (Yavuz Burç – 2018)

 Türk sanat müziğinin buğulu sesli yorumcusu Emel Sayın'ın seksenlerde yayınlanan efsane albümü "Sevgisiz Yaşayamam" albümünde yorumcunun seksenli yılların ikinci yarısında seslendirdiği ve klasikleşmiş şarkılardan oluşmuş bir kolaj var.

On iki şarkının yer aldığı albümde seksenlerde çok önemli bir hit olan "Yağdır Mevlam Su" , Coşkun Sabah klasiklerinden "Benimsin" , "Kız Sen İstanbul'un Neresindensin" gibi klasiklerin yanı sıra, TRT 'nin gerçekleştirdiği bir yarışmada birinci olan dönemin en önemli bestecilerinden Erdoğan Berker'in bestesi "Sevgisiz Yaşayamam" adlı şarkısı öne çıkıyor.
Albümün müzik direktörlüğünü Muzaffer Özpınar gibi bir efsane üstlenirken, mixde Garo Mafyan yer alıyor. Doğu ile Batının iki önemli ustası bir araya gelmiş bu şarkılar için ve ortaya çok önemli bir iş çıkmış. Bu albümde çok fazla öne çıkmayan ama çok önemli olan iki şarkı var: Aşkın Tuna'nın ilk yayınlanan şarkısı "Böyle Kutlanırmış Hep Ayrılıklar" ve "Ne Diyeceğim".  Bu iki beste çok sağlam besteler. Emel Sayın albümlerinde yer alan en hisli şarkılar arasında yer alıyor desem abartı olmaz.
Albüm orijinal plağının yayıncısı olan  Yavuz Burç Plakçılık tarafından CD olarak yayınlanmış ayrıca dijitale de sunulmuş.  Türk Sanat müziğinin son altın dönemi olan seksenlerde yayınlanan çok önemli bir albüm olan "Sevgisiz Yaşayamam"ı bu müziğin tutkunlarının edinmesi ve arşivlerine koyması gerekir.
Albümde Yer Alan Şarkılar:
Yağdır Mevlam Su
Arama Beni
Sevgisiz Yaşayamam
Kız Sen İstanbul'un Neresindensin
Benimsin
Böyle Kutlanırmış Hep Ayrılıklar
Seni Andın Bu Gece
Ne Diyeceğim
Mor Lacivert
Aşığım Sana
Sensiz Olacaksa Eğer
Seni Sevdi Gönlüm
01.06.2018
FACEBOOK
İNSTAGRAM