Esin Engin – Son Tango (Emi Kent Müzik - 2007)

Esin Engin – Son Tango (Emi Kent Müzik - 2007)

 Müzik dünyasının en önemli müzisyenlerinden biri olan aramızdan erken ayrılan Esin Engin’in tango müziğine olan katkıları tartışılmaz. Yetmişlerde yayınladığı popüler tangolara yaptığı yorumlardan oluşan albümü ile tango müziğinin en başarılı albümlerinden biri yapan usta sanatçının “Son Tango” adlı bu albümü müzisyenin kendi bestelediği ve düzenlediği tangoları içeriyor.

Yaşamı boyunca 40 plak, 5 CD ve 30 kaset dolduran usta muzisyen, "Lüküs Hayat", "Hisseli Harikalar Kumpanyası" ve "Kaldırım Serçesi" gibi müzikallere de imzasını atarak kısa yaşamında çok büyük işlere imza atmıştı. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da satışta olan bu albümde on bir enstrümantal Esin Engin tangosu yer alıyor.
Albümlerinin büyük bir bölümünü Kent Müzik etiketiyle yayınlayan Esin Engin’in geçmişte yayınlanan bu enstrümantal tango albümü Emi Kent tarafından hem fiziki olarak hem de dijital müzik platformlarında müzikseverle buluştu. Çok spesifik bir tür olan tango müziğine meraklı olanların bir Türk müzisyenin bestelediği ve düzenlemesine imza attığı bu tango albümü zevkle dinleyebilir ve arşivine katabilir.
Albümde Yer Alan Şarkılar:
1. Kedi Tango     
2. Hayallerim     
3. Gül Ve Diken     
4. Tut Elimi     
5. Tongo İstanbul     
6. Zühre     
7. İki Kızkardeş     
8. Son Tango     
9. Aile Şerefi     
10. Gurur     
11. Deniz Hanım
18.08.2018
FACEBOOK
İNSTAGRAM