5 Quartet - 2 de 1 (Tını Yapım – 2017)

5 Quartet  -  2 de 1   (Tını Yapım – 2017)

 Müzik dünyasının alternatif yapan müzik topluluklarından biri olan 5 Quartet, beş kişiden oluşan , akustik ağırlıklı müzik üreten kaliteli bir topluluk olduğunu “2 de 1” adlı bu albümünde gösterdi. 


Esmeray ile bütünleşen “Unutama  Beni” adlı klasikle açılan albüm daha ilk şarkısında “ben farklıyım” diyor. “Unutama Beni” nin bu düzenlemesi çok samimi, duygusal ve romantik olmuş. Şarkının bu yorumunda, her notayı her kelimeyi tek tek duyuyor ve hissediyorsunuz. Çok başarılı bir cover olmuş. Albmün ikinci tanıdık şarkısı bir Anadolu türküsü olan “Bombilibilibom” . Bu şarkının düzenlemesi de albümün diğer şarkıları gibi sakin akustik bir sound sunuyor.

Toplam on iki şarkı içeren albümde “Unutama Beni” dışında kalan şarkılar türkü formunda. Akustik düzenlemelerle hazırlanmış türkülere farklı bir sound ve hava getirmiş 5 Quartet. Ben grubun adını da çok sevdim. Çok modern ve küresel bir isim bulmuşlar. Albümde yer alan eserlerin çoğunda başlığın altında hangi yöreye ait olduklarının da bilgisi yer alıyor.  Albümün solisti çok başarılı, müzisyenler ise enstrümanlarını sakin bir biçimde adeta pop kültürüne meydan okurcasına çalıyorlar. Türküleri akustik bir lezzetle dinlemek isteyenler için çok ideal bir albüm oldu “2 de 1” albümü. Albümde yer alan tüm şarkıların düzenlemelerinde bir sound bütünlüğü var, romantik ötesi melankolik türde müzik sevenler bu albümü beğeneceklerdir. Türkülere yönelik bir deneysel çalışma gibi de tınlayan bu albümü için türkü ve alternatif müzikten hoşlananlara öneriyoruz.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Unutama Beni

2. Yağsın Yağmurlar

3. Bombilibom

4. A İstanbul

5. İlkbahar Geldi

6. Kar etmez ahım

7. İpek Mendil

8. İreyhan Eker misin

9. Germir Bağları

10. Pınar Başı Ben Olayım

11. Seher Oldu

12. Bir Su İçtim

12.06.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM