Bağzıları'nın İkinci Albümü: 'Gece Lambası'

Bağzıları'nın İkinci Albümü: 'Gece Lambası'

Uzak bir geçmiş değil. Daha iki yıl önce kurulan Bağzıları uzun soluklu bir çalışmanın ardından ‘Gece Lambası’ adlı ikinci albümlerini Garaj Müzik etiketiyle yayınladı.


İlk albümlerindeki soft soundun aksine bu albüm bir hayli dolu dolu soundla dinleyicisini kucaklıyor. 10 şarkıdan oluşan albümde sürpriz bir cover çalışması da var.


‘Allı Turnam’. Grubun bu şarkıyı seçmesindeki en büyük etken, konserlerindeki en beğenilen şarkılarından biri olması. Diğer dokuz şarkının söz ve müziği gruba ait. Genel olarak Alternative/İndie Rock tarzını benimseyen grup, şarkılarında; yalnız bir insanın içinde bulunduğu ironik ve hüzünlü ruh halini yansıtmayı amaçlıyor.


Bağzıları'nın İkinci Albümü: 'Gece Lambası'


Çıkış şarkısı olarak belirledikleri ‘Evleniyormuşsun Bugün’ adlı parçanın kendi içinde bir hikayesi mevcut.


İkinci olarak, grup üyelerinin en favori şarkısı ‘Kışlık Rafı’. Gerek haraketli soundu, gerek hüzünlü ve düşündüren sözleri, gerekse akılda kalıcı melodisiyle şimdiden hafızalarda yer edecek.


Albümün bir diğer favori şarkısı ise ‘Tesadüfi Dokunuşlar’. Zaten albüme ismini veren cümle de bu parçanın içinde gizli. İkili ilişkilerden ziyade, sonsuzluğa yol almak isteyen bir adamın hikayesi.


Grubun olgunlaşmaya başladığının etiketi olan albüm, Fade Out Stüdyoları’nda kaydedilirken mix ve mastreingi’ini Kerem Çakıroğlu yaptı.  


19.06.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM