Ece Mumay – Odamdan (Pasaj Müzik – 2018)

Ece Mumay – Odamdan (Pasaj Müzik – 2018)

 Ece Mumay ‘ın “Odamdan” adlı bu albümü ile ilk kez müzik dünyasına merhaba dedi, yada biz ilk kez duyduk. Genel olarak sözü ve bestesi kendisine ait olan şarkıları seslendiren Ece Mumay, bu albümünde vasat bir grafik çizdi. Albümün açılış şarkısı “Belki Bir Gün” belki diğer şarkılara göre bir tık üste çıkmayı başarıyor ama diğer şarkılarda vasat bir görünüme giriyor albüm. Doksanlı yıllarda seri olarak üretilen pop albümleri havasında.  Sıkıntılar ortalama bir sounda sahip olması ve yorumcunun yorum konusunda biraz tecrübesiz olması ve bunu albümünde çok bariz bir biçimde yansıtması.


Biraz daha çalışsa, biraz daha uygun tonlarda seslendirseydi şarkılarını belki yorumdan yırtardı. Besteler ortalamanın üzerine çıkamıyor ama bunda düzenlemelerin de rolü var, kötü değiller ama muhteşem de değiller. Dikkat çeken bir diğer şarkı “Çok geç” adlı şarkı. “Neden Diye” adlı şarkıda Zeo Jaweed ile bir feat. Yapmış yorumcu. Bu şarkı alternatif türde bir şarkı.

Ece, Youtube’da dikkatleri çekmiş ve oradan hareket ederek bu albümü hazırlamış. “Vazgeç Gönül” adlı şarkısı ile belki 100 milyon tık aldı diye lanse edildi ama ben her zaman aynı şeyi söylüyorum: “Sosyal medyada elde edilen başarıların çok az bir bölümü reel hayata yansıyor. Çünkü orası adı gibi sanal bir dünya”.

Eğer çok ciddi umutlarla yapılan bir albümse o zaman emeklere yazık, ama yok müzik piyasasına bir merhaba demek ve “bende geldim” demekse amaç o zaman bir şey diyemem. Potansiyeli olan bir yorumcu ama biraz daha hatta epey bir çalışması lazım.
Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Belki Bir Gün

2. Gitmem

3. Bir Vedayla Bir Ömür

4. Eylül

5. Vazgeç Gönül

6. Çok Geç

7. Neden Diye  Feat Zeo Jaweed

8. Rüzgar

9. Bu Nasıl Bir Hikaye

10. Seni Görünce

12.06.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM