Bahadır Tatlıöz – Su Yolunu Bulur (DMC - 2018)

Bahadır Tatlıöz – Su Yolunu Bulur (DMC  - 2018)

 Pop müziğini her geçen gün yıldızı parlayan yorumcu ve müzisyeni Bahadır Tatlıöz “Su Yolunu Bulur” albümünde on şarkı yer alıyor. Şarkıların tamamı her zamanki gibi Bahadır Tatlıöz’e ait. Şunu söylemek isterim ki Bahadır Tatlıöz 2010 yılından itibaren adı adım başarı ivmesini arttırıyor. Çok çalışkan ve kendine has bir tarzı olan bir müzisyen. Ben Bahadır’ın yorumunu çok beğeniyorum. Çok karakteristik bir sesi ve yorumu var. Şarkıları yorumlarken  hem artikülasyon yapıyor hem de yumuşak bir yorumla duygulandırıyor. Şarkılarına kattığı yorum, genç bir yorumcu olmasına rağmen çok iyi. Şarkıya duygu katmayı çok iyi beceriyor. Şarkılarında özellikle slow şarkılarında dramatik bir yapı var, ama onun soft yorumu bunu yumuşatıyor ve agresiflik romantizme dönüyor.


“Su Yolunu Bulur” albümü orta ritimde ilerleyen bir albüm.  Albümde “Bedende Ruh Yokken” adlı Bahadır’ın önceki hitinin dans remixine de yer verilmiş. “Belki de Kaçarım” caz bir tını sunan Bahadır Tatlıöz müzikal anlamda çok renkli bir müzisyen olduğunu gösteriyor.  Albüme adını veren “Su Yolunu Bulur” adlı şarkının iki versiyonu var. Biri albümün açılış şarkısı olan normal versiyon, diğeri ise remix versiyon. Remix versiyonun soundu çok güçlü, şarkı akıyor. 

Albümde çok özel romantik şarkılar var. Bunlardan biri albümün kapanış şarkısı “İçimi Yakan Dilber” . Piyano ve yaylı ağırlıklı bir düzenleme ile hazırlanan güçlü bir balat şarkı. Albümün en kaliteli şarkısı. Bu şarkıyı ilk albümünde de seslendiren Bahadır, bu albümünde de farklı bir düzenleme ile tekrar seslendirmiş.

Şunu eklemek isterim, Bahadır Tatlıöz’ün kalite sorunu yok. Şarkılarında müziğe batı penceresinden bakıyor ve bunu gösteriyor. Ben bu albümde en fazla “Garip Di mi?” adlı şarkıyı beğendim.  Çok güçlü, dramatik bir beste. Bahadır Tatlıöz ‘de şarkıyı müthiş seslendirmiş, muazzam bir ruh katmış. Bir Kayahan bestesi dinliyormuş gibi hissediyorsunuz. 

Albümde baştan sonra çok güçlü bir romantizm var. Düzenlemeler çok abartılı değil, yeterli bir yoğunlukta hazırlanmış. Ne gürültülü ne de boş. “Sen Seç” latin düzenleme ve melodik yapısı ile akılda kalırken, “Bekliyorum” albümün en güçlü ikinci bestesi olarak aklımda kalıyor. Bu şarkıyı da dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Bahadır Tatlıöz son yıllarda başarı ivmesini arttıran başarılı bir müzisyen. Bence bu başarısını daha da arttıracaktır. Ticari kaygısı olmayan, bunun içinde daha cesur müzik yapan ama gerek yorumunda gerekse bestelerinde yer alan hüzün gizli bir ticari çizgisi olan bir yorumcu. Çok rahatlatıcı bir sesi var, onu dinlerken hissediyorsunuz ve dalıp gidiyorsunuz. Bu yönü ile bu albümde dinlenir.

Albümde Yer Alan Şarkılar

1. Su Yolunu Bulur

2. Garip Di Mi?

3. Yangınlar Var

4. Düşünce

5. Sen Seç

6. Bedende Ruh Yokken ( Hakan Akkuş Versiyon )

7. Bekliyorum

8. Belki De Kaçarım

9. Su Yolunu Bulur ( Suat Ateşdağlı Remix )

10. İçi Yakan Dilber

12.06.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM