Zerrin Özer – İşte Ben (Sarp Müzik – 1990)

Zerrin Özer – İşte Ben (Sarp Müzik – 1990)

 Zerrin Özer'in doksanların hemen başında müzik marketlere sunduğu kariyerinin en kaliteli albümlerinden biri olan "İşte Ben" gerek sound gerekse beste kalitesi olarak çok güçlü bir albüm. Düzenlemelerini Garo Mafyan'ın yaptığı albümde şarkıların düzenlemeleri elektronik ama o doksanların kötü tencere sesli davul sesi yok. Karakteristik bir sound var. Biraz Modern Talking soundu diyebilirim. 

Albüm ilk seksenlerin sonu ile doksanların başında Tempa Fonex etiketi ile yayınlandı,  daha sonra firmanın Avrupa Müziğe satılması ile bu albümü Avrupa Müzik tekrar CD formatında müziksevere sundu.  Zerrin Özer'in en önemli beş albümünden biri diyebilirim bu albüm için.
Garo Mafyan başka hiçbir albümde yakalayamadığı bir sound yakalamış bu albümde, tek sıkıntı yaylıların synth olması, o bariz sırıtıyor, ama efektler ve diğer enstrümanlar mükemmel bir biçimde kurgulanmış.
Albüm "Sayma" adlı ritmik şarkı ile açılıyor, onu "Yalan Olur" adlı romantik kaliteli slow şarkı takip ediyor. Albümde dikkat çeken klasiklerden biri "Kar Taneleri" adlı şarkı. O dönem pek çok kişi tarafından seslendirilen bu şarkıyı Zerrin Özer mükemmel seslendirmiş.
Doksanlı yılların Lambada furyasını temsil eden "Sahne Aynı Roller Başka" albümün global coverı.  Elektronik olmasına rağmen senfonik öğeler taşıyan "Var mı Sende O Yürek"  Çok güçlü bir beste ve düzenleme.
Benim bu albümde en çok sevdiğim şarkı: "Artık Yeter". Zerrin Özer kariyerinde yer alan en modern şarkılardan biri. Çok batı bir şarkı olduğu için fazla sıyrılamadı ama çok güçlü bir pop-rock şarkı. 
Düzenlemesi ile daha da büyüyen bir şarkı: "Arzular Var ya" albümün dokuzuncu şarkısı. İyi bir Zerrin Özer şarkısı. Albümün kapanış şarkısı "Onun Sesi" de dikkatleri çeken bir beste olarak akıllarda kalıyor. Tipik bir 90lar slow şarkısı. 
Zerrin Özer'in doksanlarda da zirvede olacağının ilk sinyallerini veren "İşte Ben" albümünü hem doksanları hem Zerrin Özer'i hem de klasik pop müzikten zevk alanların dinlerken zevk alacağı bir albüm.
Albümde Yer Alan Şarkılar:
1. Sayma
2. Yalan Olur
3. Söyleyemem
4. Kar Tanesi 
5. Sahne Aynı Roller Başka
6. Var mı Sende O Yürek
7. Artık Yeter 
8. Unut Beni
9. Arzular Var Ya  
10. Benden Bu Kadar
11. Onun Sesi
07.06.2019
FACEBOOK
İNSTAGRAM