İlhan Şeşen Feat. Burçin Büke - Ciddi Eğlence (Sony Müzik – 2018)

İlhan Şeşen  Feat. Burçin Büke  - Ciddi Eğlence (Sony Müzik – 2018)

 Son yıllarda popüler kültürden uzaklaşan ve kendine farklı bir yol bulan birazda kendi içine çekilen İlhan Şeşen hem kendi kariyerinin hem de müzik endüstrisinin en yalın albümünü yaptı desem abartı olmaz. “Ciddi Eğlence” tam bir keyif albümü olmuş. Başarılı caz piyanist Burçin Büke ile beraber hazırladığı bu albümde İlhan Şeşen on şarkısını tek bir piyano eşliğinde seslendirdi.


Albümde yer alan tüm şarkıların sözü ve müziği İlhan Şeşen’e düzenlemeleri ise Burçin Büke’ye ait. Samimi söyleyeyim ilk kez böyle bir albüm dinledim. Sıfır ticari kaygı ile hazırlanmış. Bir salonda piyano eşliğinde şarkı söyleyen bir adam düşünün. Bu albümde onu göreceksiniz. Albümde İlhan Şeşen’in en önemli klasiklerinden “Neler Oluyor Bize” ve “Sensiz Olmaz” da yer alıyor. Albümün aranjörü şarkılara piyano eşliğinde farklı düzenlemeler hazırlamış ve şarkılara farklı bir lezzet sunmuş. Albümün repertuvarında İlhan Şeşen’in kırk yılı aşkındır devam ettiği müzik kariyerinden seçtiği şarkılar yer alıyor.

Piyano eşliğinde müzik dinlemek çok özel bir duygu veriyor insana, bu albüm caz tınılar içeren bir piyanodan yayılan notaların İlhan Şeşen’in chanson tadında seslendirdiği şarkılar içeriyor. Bu albümü iyi müzikten ve piyanodan zevk alanların dinlemesi gerekir. 

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1.     Neler Oluyor Bize

2. Sıcaklardandır

3. Mamak da

4. Ayrılık Üstüne

5. Aklındaysam Eğer

6. Hiç Sanmam

7. Fa Maj Do Maj

8. Ne Tuhaf

9. Buraya Gel

10. Sensiz Olmaz

14.06.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM