Gökcan Sanlıman: Teoman Çok Zorluk Çekti

 Gökcan Sanlıman: Teoman Çok Zorluk Çekti

2018 Nisanında “Akşam Güneşi” adlı single’nı yayınlayan Gökcan Sanlıman TRT FM’de Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu “Renkli Saatler” programına konuk oldu. Programda Teoman ile ilgili anılarını dile getiren Sanlıman, müzik dünyasında kesinlikle maddi ve ticari kaygılar içinde olmadığını asıl amacının kendisini geliştirerek iyi müzik yapmak olduğunu söyledi.


 Gökcan Sanlıman: Teoman Çok Zorluk Çekti


Müziğin Ticari Tarafıyla İlgilenmiyorum

Gökcan Sanlıman küçükken; Tarkan, Sezen Aksu, Levent Yüksel gibi 90’lı yılların efsane isimlerinin albümlerinin stüdyosunda bulunduğunu, fakat küçük olduğu için pek bir şey anlamadığını, şu an baktığında farkına vardığını dile getirdi. Şarkıların söz ve müziklerini kendisi yazan Sanlıman, Michael Kuyucu’ya gitarı orta okulda çalmaya başladığını söyleyerek “Müzik kanallarını çok izliyordum. Özenerek başladım müziğe. Annem çok istemedi bu meleğe adım atmamı çünkü ben çok duygusalım, yıpranacağımı düşündü. Ama ben inat ettim. Müziğe üniversitede cover gruplarıyla yabancı şarkı söylerek başladım. O dönemler sahneden çok eğleniyordum sevdiğim için başladım, ticari tarafıyla ilgilenmedim, hala da ilgilenmiyorum” dedi.

 Gökcan Sanlıman: Teoman Çok Zorluk Çekti

Annemle Teoman Çok Zorluk Geçti

2009 yılında Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’in Avrupa Müzik olarak  kendisini izlemeye geldiğini söyleyen Gökcan Sanlıman, sesini beğendiklerini ve kendisine bir albüm teklifinde bulunduklarını söyledi. Bunun sonucunda ise “Yesterday” albümünü yayınladıklarını dile getirdi. Gökcan Sanlıman  Michael Kuyucu’ya bu albümde Şebnem Ferah, Göksel, Teoman gibi önemli sanatçılarla düet yaptığını da sözlerine ekledi.  “Rock müziği Türkiye’ye getiren Teoman’dır” diyen şarkıcı, “1997 yılında Teoman çıktığında ünlü yapımcılardan biri anneme ‘Bu iş tutmaz rock müziği bırak’ demiş. Annemle Teoman çok zorluk çekmişlerdi çok zor ilerlediler. Hatta hiçbir plakçı albümü yayınlamamış, son olarak İstanbul Plak ise albümü masteringsiz yayınlamış” dedi. 

 Gökcan Sanlıman: Teoman Çok Zorluk Çekti

Akustik Müzik Keyfi

Program boyunca akustik performans sergileyen Gökcan Sanlıman “Her Akşam Üstü” - “Yesterday” – “Sarı Laleler” – “Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı” – “Yaşım Tutmuyor Mutluluğa” – “Akşam Güneşi” – “Nasıl İstersen Öyle Olsun” adlı şarkıların akustik versiyonlarını yorumladı. Program Gökcan Sanlıöan hem şarkı söyleyip hem gitar çalarken, Gökhan Büyükara ‘da ona gitarı ile eşlik etti.   Gökcan Sanlıman: Teoman Çok Zorluk Çekti

24.06.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM