Athena'dan Yağmur Altında Festival Coşkusu

Athena'dan Yağmur Altında Festival Coşkusu

Milyon Yapım tarafından gerçekleştirilen Karadeniz'in en büyük rock festivali Samsun Gençlik Festivali tüm hızıyla sürüyor. YÖKŞ, Gülçin Ergül, Niyazi Koyuncu, Adamlar, Moğollar, Selda Bağcan & Boom Pam ve Athena'nın sahne aldığı üçüncü gün yağışlı havaya rağmen coşkusunu kaybetmeden binlerce gencin harika görüntülerine sahne oldu.


Karadeniz'in başarılı sanatçısı Niyazi Koyuncu kendi coğrafyasında ilk kez sahne aldığını söylerken, ‘Türkiye'nin ve dünyanın birçok yerinde konser veriyorum fakat Samsun'da ilk konserim bu yüzden benim için çok anlamlı, organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum’ dedi. 


Türk rock müziğinin 50 yıllık efsanesi Moğollar ise hafif atıştıran yağmurla başlayan performansları boyunca coşkuyu iyice yükseltti. Şarkılarını üç kuşak ile hep bir ağızdan söylediler. Bir diğer efsane sanatçı Selda Bağcan ise: ‘Şarkılarımı sizinle yani halk korosuyla söylemeyi çok seviyorum’ dedi. 


Athena'dan Yağmur Altında Festival Coşkusu 


Üçüncü günün kapanışını Türk rock müziğinin sıra dışı grubu Athena yaptı. Yüksek enerjileri ve performanslarıyla büyük alkış alan grup İlk albümleri ‘Skalonga’dan son albümleri ‘Altüst’e kadar, hit olmuş şarkılarından oluşan geniş repertuvarları ile Samsun'daki müzikseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti. Gökhan Özoğuz, bu festivallerin Anadolu'ya yayılmasının çok önemli olduğunu dile getirdi.

01.07.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM