Can Leman ile Türk Pop Müzigine Renklilik Geliyor

Can Leman ile Türk Pop Müzigine Renklilik Geliyor

Türk kültürü ile Avrupa kültürü arasında adeta bir köprü görevi gören genç solist Can Leman, kendisine has bir saund ve R&B tadında düzenlenen yeni çalışması ‘CANAN | EP’yi dinleyicileri ile buluşturmuş olmanın heyecanını yaşıyor.


Almanya'da doğup büyümüş ve 2 yaşında dans edip ritim tutabilen, müziğe aşırı ilgili olarak yetişen Can, gitar, bateri ve piyano çalabiliyor. Tam 3 dilde (Almanca, İngilizce Türkçe) şarkı besteleyebiliyor. Dans, beste ve kompozisyon alanlarında da kendisini geliştirerek yaratıcı yönünü had safhaya çıkaran Leman, yaklaşık 1 yıllık bir sürecin ardından ‘Canan’ şarkısını klip halinde çıkarmaya karar verdi.


Bestesi kendisine ait olan ‘Canan’ın yönetmen koltuğunda kendisi ve Mario Hickethier (Farbton-Videos)  ortak olarak yer aldı. Klip ve CD fotoğrafları Lela Schmitz'in objektifinden çıkarken kostümlerin ve organizenin büyük kısmını Can Leman ve ekibi üstlendi. Klip çalışmasında kilit rolü olan Mario Hickethier ‘Canan’ klibi ile eşzamanlı olarak Odell Beckham Jr. ve Cristiano Ronaldo’nun içinde bulunduğu son reklam filminin görüntü yönetmenliğini de üstlendi.


Klip, televizyon kanallarında ve müzik platformlarında yayınlandı. Can Leman'ın ilk EP'si Çimen's Yapım ve Doğan Music Company etiketleriyle piyasadaki yerini aldı. Dinleyici klibin ardından ‘CANAN | EP’siyle de buluşacak.  


17.07.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM