Selim Oğur: “Sezen Aksu’ya Tapıyorum”

Selim Oğur: “Sezen Aksu’ya Tapıyorum”

 Müzik dünyasının genç ve yetenekli yorumcusu Selim Oğur, TRT FM’de konuk olduğu Michael Kuyucu’nun programında kendi bestelerinin yanı sıra doksanlı yılların sevilen hitlerini canlı seslendirdi.


Çocukluğundan beri Sezen Aksu’yu çok sevdiğini ve ona adeta taptığını söyleyen Selim Oğur, çocukken ailesinin evine bayram ziyaretlerine gelen misafirlere Sezen Aksu’nun kasetlerinde yer alan şarkıları seslendirdiğini söyledi. 

Selim Oğur: “Sezen Aksu’ya Tapıyorum”

Milliyet Gazetesinin Liseler arası müzik yarışmasına arkadaşlarıyla beraber kurduğu “Eksik Beşli” adlı grupla Ankara bölge birincisi olduklarını, Türkiye genelinde ise dördüncü olduğunu ve müzikteki ilk somut başarısını elde ettiğini söyledi. Eksik Beşli adlı grupta dört yıl boyunca amatör müzik ürettiklerini söyleyen Selim Oğur, Sezen Aksu’yu çok sevdiğini onun gibi şarkı söylediği için albümünün kayıtları sırasında aranjöründen sürekli uyarı olduğunu söyledi ve “Ben Sezen Aksu’Ya tapıyorum, ondan ne albüm ne de başka bir şey istemiyorum, sesimi duysun yeter…” dedi.

Selim Oğur: “Sezen Aksu’ya Tapıyorum”

Altı şarkısının yer aldığı albümünde yer alan tüm şarkıların sözü ve müziği kendisine ait olan Selim Oğur, albümünde Ozan Gülek ile beraber çalıştı. “600’e yakın bestem var bunları toplumla buluşturmak istiyorum” diyen Selim Oğur müzik konusunda kendi kendini yetiştirdiğini ve Bilim Üniversitesinden mezun olarak Radyoloji teknikeri unvanını aldığını söyledi. Bu alanda eğitim almasına rağmen, müzik konusunda kendisini geliştirmek istediğini ve müzik üreterek yüzbinlere seslenmek istediğini söyledi.

Selim Oğur: “Sezen Aksu’ya Tapıyorum”

Selim Oğur, Michael Kuyucu’nun TRT FM’deki programında “Kalbimin Efendisi” – “Çok Eminim” ve “Hakkım Değilsin” adlı bestelerinin yanı sıra Doksanların sevilen klasikleri “Seni Seviyorum”  - “Arnavut Kaldırımı”- “Vazgeç Gönlüm” gibi şarkıları,  Coşkun Sabah klasiği “Hatıram Olsun” , Sezen Aksu klasiklerinden “Sen Ağlama” – “Geri Dön” – “Git” ve “Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam” adlı şarkıları seslendirdi. Selim Oğur şarkılarını seslendirirken aynı zamanda gitar çalarken ona orkestrada Mehmet Bahadır Kara (Gitar) ve Alper Açabey (Perküsyon) eşlik etti.

Selim Oğur: “Sezen Aksu’ya Tapıyorum”

07.07.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM