Grup Koridor Feat. Haluk Levent – Adımı Senle Çıkartmışım (Fa Müzik – 2018)

Grup Koridor Feat. Haluk Levent – Adımı Senle Çıkartmışım (Fa Müzik – 2018)

Grup Koridor soft rock müzik üreten ve bu albümünde Haluk Levent’le beraber çalışan ve hatta bir şarkıda düet yapan bir grup olarak karşımıza çıktı. Albümü dinlerken albümün bilgilerini içeren kapağına baktım ama grup hakkında net bir bilgi edinemedim. Albümde dört şarkı ve onların iki versiyonu ile toplam altı şarkı yer alıyor.


Grubu ilk kez duydum, belki benim eksikliğim. Ancak şunu söyleyemeden geçemeyeceğim çok iyi bir sound ve zengin düzenlemelerden oluşan bir albüm olmuş “Adını Senle Çıkartmışım” albümü. Şarkılar ciddi ciddi kaliteli düzenlenmiş, özellikle albüme adını veren şarkı “Adımı Senle Çıkartmışım” ve Haluk Levent düeti “Günah Diyarı” mükemmel düzenlemeleriyle benim çok ilgimi çekti. İki şarkının yaylı partisyonları çok başarılı olmuş, Kempa çok modern bir yaylı kontrşan çalmış. 

Grup Koridor’un Haluk Levent’le yaptığı ikinci düet “Yolu Yok” coşkulu bir rock şarkısı. Şarkıların kayıtları çok temiz yapılmış. Haluk Levent’in vokali Grup Koridor ile güzel bir ortak tını yakalamış. Şarkıların şiirleri epey ağır, öyle Arabesk rock havasında değil, ciddi ciddi şiir tadında sözler.

Ben bu albümde “Günah Diyarı” şarkısını çok sevdim. Dramatik bir düzenleme ve en önemlisi kaliteli bir düzenleme ve beste var. Özellikle şarkının introsu çok etkili. Şarkıyı bu kadar etkili kılan bence düzenlemesi olmuş. Şarkının solo kemanında usta kemancı İlyas Tetik ismini görüyoruz. Kempa Yaylı Grubu ise şarkının tamamında aktif , yaylılar müthiş bir coşku yaratmış şarkıda. 

Albümde “Günah Diyarı” şarkısının üç versiyonu var. Biri Grup Koridor & Haluk Levent düeti, diğeri Haluk Levent’in solo yorumu , üçüncüsü ise şarkının düet remix versiyonu. Şarkının remix versiyonu sağlam olmuş, şarkı rocktan çıkmış club versiyona geçiş yapmış. 

Açık söyleyeyim ben bu albümden bu kadar yüksek müzikalite beklemiyordum. Grup Koridor’u ilk kez duydum ama güzel bir tanışma oldu bu albüm. Bu albüm vesilesiyle Haluk Levent’i dinlemekte özel bir zevk verdi bana. Türkiye’de üretilen müziğin standardının üstünde bir şarkı olan “Günah Diyarı”nı mutlaka dinlemenizi tavsiye edeceğim. Çok sağlam bir şarkı olmuş. Albümü adını veren “Adımı Senle Çıkartmışım” biraz daha soft ve daha halka yakın sıcak bir şarkı. O şarkıyı da standardın üstünde bir şarkı. 

Özetle Grup Koridor çok güzel bir iş yapmış, kaliteli bir rock maxi single hazırlamış. Haluk Levent’in katkısı ve şarkılardaki düzenleme kalitesi ile albüm özel bir albüm olmuş. Rock müziğinin tekdüzeleşmeye başladığı bir dönemde iyi bir rock iş olarak dikkatleri çekmeye aday bir albüm. Elbette promosyon sıkıntısından albüm adını fazla duyuramayacak belki ama farklı ve iyi bir şey dinlemek isteyenler hiç promosyonlara kanmasın ve bu albümü dinlesin derim.

Albümde Yer Alan Şarkılar:

1. Adımı Senle Çıkartmışım

2. Onsekizlim

3. Günah Diyarı/Düet

4. Yolu Yok/Düet

5. Günah Diyarı

6. Günah Diyarı/Düet-Remix

08.07.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM