Mehmet Çevik: “Şarkıcı Olmak için 16 Yaşımda Evimi Terk ettim”

Mehmet Çevik: “Şarkıcı Olmak için 16 Yaşımda Evimi Terk ettim”

Dördüncü teklisinde Rober Hatemo hitlerinden  “Çiçeğim” adlı şarkısı seslendiren Mehmet Çevik , CRI TÜRK’te Michael Kuyucu’nun konuğu oldu.

On altı yaşında ailesinin kendisine müziği yasaklaması üzerine evden kaçtığını söyledi. Bu yaptığının hiç doğru bir şey olmadığını da söyleyen Mehmet Çevik, annesinin müziğe karşı olmasından dolayı buna mecbur kaldığını ve doğup büyüdüğü Gemlik’ten Bursa’ya gittiğini ve orada sahne almaya başladığını söyledi. Mehmet Çevik,  “2002-2003 yıllarındaydı haftanın yedi günü çalışıyordum o zamanın parası ile 750 TL kazanıyordum” dedi.

Mehmet Çevik: “Şarkıcı Olmak için 16 Yaşımda Evimi Terk ettim”

İlk üç single’ının yayınlandığı dönemlerde Gezi Olaylar, Soma Olayı gibi talihsiz toplumsal olayların yaşandığını ve bundan dolayı albümlerini fazla duyuramadığını söyleyen Mehmet Çevik, bir Sezen Aksu hayranı olduğunu da ekledi.

2018 yılının yazında yayınlanan “Çiçeğim” adlı teklisini daha önce Rober Hatemo’nun seslendirdiğini ve o dönemlerden beri bu şarkıyı çok sevdiğini ve bestecisi Burçin Birden’den bu şarkıyı almak için epey uğraştığını söyledi. “Şarkıyı seslendirmek istedim ama şarkının bestecisi bu şarkı geçmişte tutmuş bir şarkı olduğu için daha isim birine vermek istediğini söyledi. Ben epey uğraştıktan sonra eşim devreye girdi ve bu şarkının ikimizin evlilik şarkısı olduğunu söyleyerek şarkının iznini bestecisinden aldı” dedi.

Mehmet Çevik: “Şarkıcı Olmak için 16 Yaşımda Evimi Terk ettim”

Haftanın beş yada altı gününde sahne almaya devam ettiğini ve sahneden kazandığını yayınladığı single’lara yatırdığın söyleyen Mehmet Çevik, programda beş şarkılık bir akustik konserde verdi.  Mehmet Çevik, Michael Kuyucu’nun programında keman ve gitar eşliğinde “Çiçeğim” – “Götür beni gittiğin yere” – “Emi” – “Büklüm Büklüm” ve “Kaç Yıl Geçti aradan” şarkılarının canlı performansını sundu.

 

 

17.07.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM