Tarık Sezer: “Aleyna Tilki Yalnız Çiçek’i Çok Güzel Seslendirdi”

Tarık Sezer: “Aleyna Tilki  Yalnız Çiçek’i Çok Güzel Seslendirdi”

Müzik dünyasında kırk yılı dolduran ve bugüne kadar sayısız yorumcunun albümünde hem aranjör olarak hem de müzisyen olarak katkıda bulunan Tarık Sezer, TRT FM’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. 


Tarık Sezer: “Aleyna Tilki  Yalnız Çiçek’i Çok Güzel Seslendirdi”


2011 yılında kurduğu Tarık Sezer orkestrasını 2018 yılında bir adım daha büyüterek ilk projesini müzikseverle paylaşan Tarık Sezer Orkestrası ilk yayınladığı proje şarkısı “Yalanların Efendisi” ve o şarkının yorumcusu Tuğba Tufantepe ile beraber konuk olduğu Michael Kuyucu’nun programında hem akustik performans sergiledi hem de projesinden bahsetti.

Tarık Sezer: “Aleyna Tilki  Yalnız Çiçek’i Çok Güzel Seslendirdi”

Tarık Sezer’le O Ses Türkiye  yarışması aracılığı ile tanışan ve o yarışmada yarı finalde elendikten sonra Tarık Sezer Orkestrasına giren Tuğba Tufentepe “O Ses Türkiye” yarışmasının elemelerine Çanakkale’den başvurduğunu söyledi. Bunun nedenini söylerken İzmir’li olduğu halde yarışmaya İzmir’den katılması durumunda orada daha çok kalabalık olacağı için kendisini gösterememekten endişe duyduğunu söyledi. Tubğa Tufantepe, Tarık Sezer gibi bir müzik adamının orkestrasında yer alıyor olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ve bu konuda kendisini çok şanslı hissettiğini söyledi.

Tarık Sezer, Michael Kuyucu’ya 2018 yılında yayınladığı “Yalanların Efendisi” adlı ilk proje şarkısının ardından orkestrada yer alan diğer genç solistlerle beraber üçer – dörder aylık aralıklarla birer proje şarkısı yayınlayacağını söyledi.

Tarık Sezer: “Aleyna Tilki  Yalnız Çiçek’i Çok Güzel Seslendirdi”

Tarık Sezer Akademi adlı müzik okulunu kızının isteği üzerine kurduğunu söyleyen Tarık Sezer, “Bu projeye beni kızım ikna etti.. Benim hiç aklımda müzik okulu kurmak yoktu” dedi.  Seze, Michael Kuyucu’ya “Tarık Sezer Akademi ‘ye kaydolan öğrencilerin kesinlikle O Ses Türkiye Yarışmasına alınmadığını söyledi. “Benim müzik yönetmenliğini üstlendiğim bir yarışmada benim okulumdan katılımın kabul edilmesi etik bir davranış olmaz” dedi ve bu konuda ne kadar hassas davrandığını gösterdi.

Tarık Sezer: “Aleyna Tilki  Yalnız Çiçek’i Çok Güzel Seslendirdi”

Yıldız Tilbe ve Gökhan Kırdar’ın ilk albümlerinin müzik yönetmenliğini yapan Tarık Sezer, Yıldız Tilbe’nİn “Delikanlım” adlı albümünde yer alan “Yalnız Çiçek” adlı bestesinin ilk seslendirilmesinden 24 yıl sonra Aleyna Tilki’nin yorumuyla patlamasına çok şaşırdığını ve çok sevindiğini söylerken , Aleyna’nın şarkıyı çok güzel seslendirdiğini ve Emrah Karaduman’ın da şarkıya başka bir hayat kattığını söyledi.

Michael Kuyucu, Tarık Sezer’e Gökhan Kırdar’ın ilk efsaneleşmiş albümünün hikayesini sorduğunda Tarık Sezer, “Gökhan Kırdar ile bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım, o albüm yapmak istiyordu, her şeyi hazırdı. Ben onu Göksoy Müziğe götürdüm, sonra albümünü hazırladık ve çok başarılı oldu” yorumunu yaptı.

Tarık Sezer: “Aleyna Tilki  Yalnız Çiçek’i Çok Güzel Seslendirdi”

Tarık Sezer Orkestrası ve Tuğba Tufantepe’nin solist olarak katıldığı Michael Kuyucu’nun programında  Tuğba Tufantepe “Son Yolcu” – “Masum Değiliz” – “Kış Güneşi” – “Uykusuz Her gece”- Gülümse” gibi şarkıları canlı olarak seslendirdi. Programda Tuğba Tufantepe’ye Tarık Sezer (Keyboard) -  Cem Ermsn (Perküsyon)  - Tahsin Endusoy (Bas Gitar) ve Buğra Kılıcoktar (Akustik Gitar) eşlik etti.

24.07.2018
FACEBOOK
TWİTTER
İNSTAGRAM